Nëna shkon të zgjojë trinjakët, i gjen të vdekur pranë njëri-tjetrit

Nëna shkon të zgjojë trinjakët, i gjen të vdekur pranë njëri-tjetrit

Lajme
Charlie dhe Noah vetëm pesë muajsh, ishin të dobët që kur lindën por Ethan ishte gjallë në shtrat kur mamaja Sarah i gjeti ato, përcjell albeu.com29-vjeçarja e tronditur thirri "foshnjat e mia, foshnjat e mia" duke kërkuar ndihmë.Vogëlushët kishin lindur para kohe, por ishin në fazë rikuperimi dhe dukeshin mirë. Vogëlushët humbën jetën të helmuar me monoksid karboni, nga nxehësja që po përdorej për tu ngrohur. "Ne jemi të shkatërruar në humbjen e dy foshnjave tona të bukura, të cilët së bashku me vëllain e tyre Ethan ndriçuan botën tonë. Noeja dhe Charlie ishin jeta, zemra dhe shpirti im", tha e përlotur nëna e fëmijëve./gazetaexpress/
Raportuesi i Kosovës në PE: Pas Demarkacionit, liberalizimi i vizave afër

Raportuesi i Kosovës në PE: Pas Demarkacionit, liberalizimi i vizave afër

Lajme
Deutsche Welle: Zoti Sholtes, si e shihni vendimin e Paralementit të Kosovës për miratimin e marrëveshjes për demarkacionin e kufirit me Malin e Zi?Igor Sholtes: Ky ishte një moment i shumëpritur, sepse e gjithë bashkësia ndërkombëtare ka kërkuar shpesh që të marrëveshja të ratifikohet, që është një fakt shumë i rëndësishëm, të cilin e ka theksuar edhe zoti Juncker në strategjinë e tij për futjen e Ballkanit në BE.  Ky është një hap shumë i rëndësishëm në veçanti për qytetarët e Kosovës, sepse tani ata janë shumë afër liberalizimit të vizave dhe lirisë së lëvizjes, që është një prej postulateve elementare të BE. Në këtë mënyrë Kosova është kthyer në lojë dhe ka plotësuar një prej kushteve shumë të rëndësishme për liberalizimin e vizave.DW: Ju thoni se është bërë një hap shumë i rëndësishëm
Mrasori zgjidhet Kryetar i Bordit të BQK-së

Mrasori zgjidhet Kryetar i Bordit të BQK-së

Lajme
Mrasori ka punuar në BQK për mbi 11 vite ku ka ushtruar funksione të rëndësishme, përfshirë funksionin e Sekretarit të Bordit Ekzekutiv të BQK-së dhe të Këshilltarit të Guvernatorit. Gjatë periudhës së shërbimit të tij në BQK, ai ishte i përfshirë në të gjitha proceset e rëndësishme për realizimin e objektivave të BQK-së.Si kryesues i Komisionit për Integrime Evropiane të BQK-së, Mrasori ishte pjesëmarrës në procesin e dialogimit të Marrëveshjes së Stabilizim-Asociimit ndërmjet Kosovës dhe Bashkimit Evropian. Ai ishte pjesëmarrës i rregullt i delegacionit të BQK-së në takimet vjetore të Fondit Monetar Ndërkombëtar dhe Bankës Botërore. Po ashtu, dy herë ka qenë zëvendësguvernator i përkohshëm i Republikës së Kosovës në FMN gjatë takimeve vjetore. Më datë 26 janar 2018 është zgjedhur nga Kuv
A është ky fundi i botës, pamje që tregojnë çarjen masive të tokës

A është ky fundi i botës, pamje që tregojnë çarjen masive të tokës

Lajme
Në kryqëzimin e me rrugën e Mai Mahiu-Narok, ajo që ishte kohët e fundit një tokë e pjellore tashmë është zvogëluar në një hapësirë të thyer, që është 50 metra e thellë dhe më shumë se 20 metra e gjerë.Ky vend, megjithatë, është vetëm një nga dhjetëra, ndoshta qindra pika të tjera të dobëta në Luginën e Riftit të Madh, i cili kalon nëpër kontinentin Afrikan nga Mozambiku, thonë shkencëtarët.Katër vende në Bririn e Afrikës – Somalia dhe gjysma e Etiopisë, Kenia dhe Tanzania – pritet të ndahen nga Afrika për të formuar një kontinent të ri – të referuar si Plani Somal – në rreth 50 milion vjet.Shirat vetëm sa e kanë acaruar situatën duke larguar hirin dhe duke nxjerrë në pah plasaritjet e mëdha të tokës, përcjell bw.Tektonika e pllakave ose zhvendosja e masave të Tokës bazohet në argumentin s
Gecaj godet Ramushin: Demarkacionin e shndërrove në kauzë fiktive politike

Gecaj godet Ramushin: Demarkacionin e shndërrove në kauzë fiktive politike

Lajme
Teksti i plotë:Tradhtia, mashtrimi e pafytyrësia brirë nuk kanë!E kishin keqpërdorur deri në ekstremin më primitiv marrëveshjen e shënimit të vijës kufitare me Malin e Zi, duke e shndërruar atë në njërën nga kauzat e tyre fiktive politike, kryekëput me qellim të marrjes së dhunshme të pushtetit. Na kishin thënë shprehimisht, dhe këtë madje edhe duke përdorur mënyra dhe metoda të papara deri atëherë të dhunës ndaj institucioneve legjitime të shtetit të Kosovës, se marrëveshja ishte jo e drejt dhe se Kosova “padiskutueshëm” humbiste mbi 8 mijë hektarë tokë! Kishin përsëritur këtë gënjeshtër për çdo ditë të Zotit. Në fund arritën të marrin pushtetin, krejt me metoda të palejueshme e korruptive të shantazhit dhe të kërcënimeve: edhe këtë herë, partia emblematike e pabesisë në skenën politike n
Horoskopi Ditor per 22 Mars 2018

Horoskopi Ditor per 22 Mars 2018

Horoskopi
Dashi Euforia juaj e tepruar sot mund të shkaktojë diskutim në familje. Jini të moderuar dhe kushtojini më shumë kohë të dashurit/ës tuaj, dhe madje edhe fjalëve romantike! Beqarët nuk do të luftojnë për të përfituar komplimente. Një histori e re po vjen për ta. Puna e mirë, diskrecioni është gjithmonë shumë i mirëpritur, jini të kujdesshëm në atë që thoni. Demi Është një ditë e pasigurt dhe duhet të mendosh për sjelljen tënde. Venusi mbron sferën sentimentale dhe do t’ju ndihmojë të sqaroni një situatë. Beqarët do të jenë në gjendje për të hartuar disa strategji për të bërë për vete një person të veçantë. Nëse jeni duke kërkuar një profesion ju do të keni mundësi të mira për të gjetur rrugën e duhur. Binjakët Hëna në shenjën tuaj do t’ju japë shumë emocione, por edhe tensio
Çmimi i lartë i këpucëve dhe fustanit të Xhensilës

Çmimi i lartë i këpucëve dhe fustanit të Xhensilës

Roze
Ajo dhe Besi pritet që shumë shpejtë të bëhen prindër të një vajze.Xhensila ishte në një emision televiziv në Shqipëri ku kishte veshur një fustan ngjyrë rozë dhe një palë këpucë shumë të bukura të cilat duken se i kanë kushtuar mjaftueshëm, transmeton Indeksonline. Këpucët e saj kapin vlerën e afro 500 eurove dhe fustani vlerën e afro 200 eurove./gazetaexpress/
Ngjarje tronditëse në fund të serialit ‘Deti i jetës sime’, vëllai e vret Diyarin

Ngjarje tronditëse në fund të serialit ‘Deti i jetës sime’, vëllai e vret Diyarin

Roze
Ndonëse me episoda më herët në televizionet shqiptare, në Turqi këtij seriali po i vjen fundi, përcjell ORAvip. E personazhi që solli ngjarje të paritura është Diyar, e cila luan një prej roleve kyç në këtë serial. Ajo përfundon tragjikisht duke u vrarë nga vëllai i saj sipas traditave të fshatrave turq që ende po i ripërtrijnë në kinematografi. Për më shumë shikoni pjesët më dramatike të këtij seriali. [embedded content]/gazetaexpress/
Emily vazhdon me fotot nudo

Emily vazhdon me fotot nudo

Roze
Ky website kontrollohet dhe menaxhohet nga Media Works. Të gjitha materialet , përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me të drejta autoriale të Media Works. Materialet janë për shfrytëzimin personal tuajin dhe për qëllime jo-komerciale. Ato nuk mund të kopjohen, riprodhohen, ripublikohen, modifikohen, transmetohen, ose distribuohen në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të Gazetës Express. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë website ose medium tjetër, pa lejen e Gazetës Express, është shkelje e drejtave autoriale dhe është i ndaluar, sipas dispozitave ligjore në fuqi. Digital Marketing Strategies for businesses /gazetaexpress/
Vedat Bajrami bën hajgare me demarkacionin: O daj a je ka shpija?

Vedat Bajrami bën hajgare me demarkacionin: O daj a je ka shpija?

Roze
Ky website kontrollohet dhe menaxhohet nga Media Works. Të gjitha materialet , përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me të drejta autoriale të Media Works. Materialet janë për shfrytëzimin personal tuajin dhe për qëllime jo-komerciale. Ato nuk mund të kopjohen, riprodhohen, ripublikohen, modifikohen, transmetohen, ose distribuohen në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të Gazetës Express. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë website ose medium tjetër, pa lejen e Gazetës Express, është shkelje e drejtave autoriale dhe është i ndaluar, sipas dispozitave ligjore në fuqi. Digital Marketing Strategies for businesses /gazetaexpress/