Alarmohet opozita në Beograd: Lista Srpska të mos e votojë Demarkacionin në Kosovë

Partia opozitare, Lëvizja për Bashkimin e Serbisë (Za spas Srbije) ka kërkuar llogari nga qeveria e Ana Bërnabiqit që të japë detaje shtesë rreth pozicionimit të deputetëve serbë në Kosovë.

Deputeti opozitar, Djordje Vukadinoviq, deklaroi se Marko Gjuriq duhet të japë garancinë se Lista Serbe nuk do të votojë për demarkacionin e kufirit të Kosovës me Malin e Zi, transmeton Indeksonline.

“…Po ashtu, Zyra për Kosovën në Kosovë dhe Metohi duhet të jetë në gjendje të garantojë se Lista Serbe në asnjë rrethanë nuk do të votojë për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në Armatën e Kosovës”, u shpreh ai.

/gazetaexpress/