Author: admin

Alma e ‘Familjes Moderne’ e zbukuruar si nuse, kaq bukur duket

Alma e ‘Familjes Moderne’ e zbukuruar si nuse, kaq bukur duket

Roze
‘Familja Moderne’ ishte seriali vendor që iu vulosi famën aktorëve dhe që ende mbahen mend nga publiku, përcjell ORAvip.Aktorja ka kohë që nuk është parë në role të tjera, prandaj publiku e mban mend ende si në kohën e serialit. Ajo së fundi ka ndryshuar edhe shumë në pamje. Si një zonjë e vërtetë ajo është future në mes të prindërve të saj, e që e gjithë familja duken kaq të lumtur./gazetaexpress/
Kujdesi për zemrën: Më shumë bimë aromatike dhe kanellë

Kujdesi për zemrën: Më shumë bimë aromatike dhe kanellë

Shendeti
Thuajini JO pijeve me sheqer, salçiçeve dhe djathrave.Ushqimi për zemrën Nuk është vetëm një predispozicion: mosha, gjinia, trashëgimia janë vetëm një pjesë e faktorëve që mund të nxisin fillimin e sëmundjeve kardiovaskulare, para së gjithash sulmin në zemër ose goditjen. Shpesh, shëndeti i arterieve është lënë pas dore edhe nga përgjegjësia personale: hipertensioni arterial, trigliceridet e larta, kolesteroli i tepërt dhe mbi të gjitha pirja e duhanit, e cila është armiku numër një i zemrës, varet nga një mënyrë jetese e gabuar dhe e parregulluar. Rekomandohet që ata që janë duke u shëruar nga një sëmundje kardiake të praktikojnë një dietë që siguron marrjen korrekte të yndyrave, proteinave, karbohidrateve dhe sidomos për të eliminuar konsumin e pijeve alkoolike. Ushqimet që janë të mira
Formacioni më 11 futbollistë me të kaluar kriminale

Formacioni më 11 futbollistë me të kaluar kriminale

Sport
Marca ka zbuluar 11 lojtarë që kanë thyer ligjin, duke e rrezikuar edhe karrierën.Portier: Bruno Fernandes Ai përfundoi në burg në moshën 22 vjeçare, pasi urdhëroi vrasjen e nënës së djalit të tij.  Mbrojtës i djathtë: Serge Aurier U dënua me dy muaj burg pasi e sulmoi një polic pas një sherri në klubet e natës. Mbrojtës qendre: Ruben Semedo Mbrojtësi i Villarrealit, është dënuar për abuzim dhe tentim vrasje. Mbrojtës qendre: Breno Rodrigues Ai i vëri shtëpisë së tij flakën për të përfituar, ndërsa braziliani u dënua me tri vite e nëntë muaj burg. Mbrojtës i majtë: Alexis Zarate Ai është dënuar me gjashtë vite e gjashtë muaj burg. Mesfushor: Adam Johnson Anglezi është dënuar me gjashtë vit burg për abuzim seksual me një minorene. Mesfushor: Joey Barton Anglezi është dënuar me 74 ditë për
Hoxhaj: Kushtet e Listës Serbe ishin të papranueshme për ne

Hoxhaj: Kushtet e Listës Serbe ishin të papranueshme për ne

Lajme
Në Interaktiv të KTV-së, Hoxhaj ka thënë se Qeveria sot e ka dëshmuar atë që e kishte proklamuar, se është një Qeveri e vendimeve të mëdha.“Ky është një lajm shumë i madh për qytetarët e Kosovës, pasi është procesi ma i rëndësishëm që kanë ndodhur, e për Qeverinë është një nga më të mëdhatë. Ratifikimi i Marrëveshjes ka qenë shkaku kryesor i rrëzimit të asaj Qeverie. Mendoj se sot kemi arritur që të tregojmë atë që kemi proklamuar, se kjo Qeveri do të jetë e vendimeve të mëdha”, është shprehur ai. Hoxhaj ka thënë se votat janë siguruar falë një bashkëpunimi shumë të shëndoshë, ndërsa tregon se kanë biseduar edhe me Listën Serbe, por kërkesat e saj ishin të papranueshme për palën shqiptare. “Kemi pasur një deklaratë të përbashkët, e shëndoshë, në mënyrë që të bëhen rregullimet e këtij demar
Skenderaj, Drenasi, Vushtrria dhe Kastrioti thellojnë bashkëpunimin

Skenderaj, Drenasi, Vushtrria dhe Kastrioti thellojnë bashkëpunimin

Lajme
Kryetarët Bekim Jashari, Ramiz Lladrovci, Xhafer Tahiri dhe Xhafer Gashi, në takimin e sotëm, u zotuan për thellimin e bashkëpunimit në mes të katër komunave, të lidhura me kufijtë ndërkomunal, por edhe me bjeshkët e Çyçavicës, të njohur gjatë historisë.Bashkëpunimi ndërkomunal konsiston në lëmin e infrastrukturës, shërbimeve publike, arsimit, kulturës, sportit e në veçanti në lëmin e ekonomisë, duke planifikuar zona me interes të përbashkët siç është turizmi, terrenet e ndryshme rekreative dhe biznesore. Po ashtu, me rëndësi në këtë bashkëpunim do të jenë ruajtja e ambientit, kujdesi ndaj ujërave si dhe sipërfaqeve të gjelbëruara.“Ky takim, është fillim i një bashkëpunimi dhe iniciative të qëndrueshme për zhvillim ndërkomunal, me rëndësi të veçantë për zonat kufitare, ku qytetarët e zonav
Legjenda e Real Madridit, Raul, licencohet si trajner

Legjenda e Real Madridit, Raul, licencohet si trajner

Sport
Legjenda e Real Madridit, RaulGonzalez thuhet se ka vendosur të bëhet trajner.Sipas gazetës spanjolle “Marca”, Raul do të marrë licencën e tij të trajnerit kur kursi tjetër i elitës i drejtuar nga Federata Spanjollee Futbollit (RFEF) do të zhvillohet në prill. Sapo ta marrë, ai do të udhëheqë ekipin rinor të Madridit, Juvenil B. Ish sulmuesi i Spanjës u kthye në “Santiago Bernabeu” verën e kaluar me një rol si këshilltarë, dhe gazeta vëren se ai do të marrë drejtimin e të rinjëve. Raul shënoi 307 gola sa ishte pjesëe Realit, ku ai fitoi 16 trofe, duke përfshirë gjashtë tituj të La Ligas dhe tre titujt e Champions League./gazetaexpress/
Pacolli: Sllovakia e Greqia s’do ta pengojnë Kosovën

Pacolli: Sllovakia e Greqia s’do ta pengojnë Kosovën

Lajme
Pacolli ka thënë në emisionin “DPT Te Fidani”, në televizionin T7, se Greqia e Sllovakia nuk do të përbëjnë pengesë për integrimin evropian të Kosovës.Ai ka thënë se në takime që ka zhvilluar me zyrtarë të lartë sllovakë e grekë ka marrë garanci se Sllovakia e Greqia “nuk do ta pengojnë Kosovën në rrugëtimin e saj”. Përkundrazi, Pacolli ka thënë se këto dy shtete “do ta mbështesin” Kosovën. Pacolli, i cili udhëheq Aleancën Kosova e Re, ka paralajmëruar se Kosova do të hapë zyra diplomatikë në një të ardhme të afërt në Sllovaki dhe në Greqi. /Express//gazetaexpress/
Komandanti serb i Bondsteelit: Detyrë jona ta ruajmë stabilitetin në shtetin e Kosovës

Komandanti serb i Bondsteelit: Detyrë jona ta ruajmë stabilitetin në shtetin e Kosovës

Lajme
Komandanti i ri i bazës amerikane në Kosovës, është inxhinier bërthamor nga Universiteti i Marylandit me stazh ushtarak prej 29 vjetësh, transmeton Koha.net.Mediet amerikane, duke raportuar për emërimin e Ducich thonë se ai po shkon në një territor “me gjendje të qetë lufte” dhe ku kohë më parë është vrarë një lider politik."Detyrë jona është garantojmë stabilitetin dhe lirinë e lëvizjes në shtetin Kosovë”, ka thënë Ducich në prag të fluturimit drejt Bondsteelit ku do të qëndrojë në detyrë nëntë muaj.“Ne do të vazhdojmë paanshëm të përkrahim zhvillimin, stabilitetin dhe paqen në gjithë rajonin. Ky mision për mua ka rëndësi të madhe. Jam oficeri i parë me origjinë serbe që do të komandoj grupin shumëkombësh të Lindjes . Jam i privilegjuar që jam këtu dhe do të jap çdo gjë nga vetja për t’i
Johnson: Putin do ta shfrytëzojë Botërorin, si Hitleri Olimpiadën e 1936’s

Johnson: Putin do ta shfrytëzojë Botërorin, si Hitleri Olimpiadën e 1936’s

Lajme
Ky është pretendimi i ngritur nga deputeti laburist, Ian Austin, me të cilin në fakt bie tërësisht dakord edhe Sekretari i Jashtëm britanik, Boris Johnson, teksa ky i fundit thekson më tej se ai (Austin) ishte “totalisht i saktë” kur tha se presidenti rus kërkonte të “lustronte regjimin e tij brutal e të korruptuar”.Johnson tha se do t’i duhej të kishte një “bashkëbisedim urgjent” me Rusinë mbi sigurinë e tifozëve anglezë gjatë këtij turneu, por një zëdhënëse e Ministrisë së Jashtme iu kundërpërgjigj duke thënë se ai (Johnson) “ishte helmuar nga urrejtja”. Nëse Johnson ka folur në emër personal apo jo, këtë e sqaroi një zëdhënëse e “Downing Street”, kur konfirmoi se Sekretari i Jashtëm ka folur në emër të qeverisë dhe shtoi se ata po punonin ngushtësisht me policinë britanike mbi planet e
Skriniar bën tifozllëk për Napolin në Seria A

Skriniar bën tifozllëk për Napolin në Seria A

Sport
Mbrojtësi i Interit, Milan Skriniar, bën tifo për Napolin në luftën për Scudetto.Ai dëshiron që Hamsik të fitojë titullin, përcjellë “Lajmi.net”.  “Juventus apo Napoli për Scudetton? Shpresoj që ky i fundit të fitojë atë, sepse këtu luan miku im Hamsik. Do të doja me të vërtetë”, tha Skriniar për Pravda. “Unë duhet të pranoj se unë me të vërtetë e pëlqej Napolin, por e di që nuk do të jetë e lehtë për ta, sepse Juventusi ka karakter të shkëlqyer”, shtoi ai./gazetaexpress/