Author: admin

A është e vërtetë se gjendja shëndetësore e Isa Mustafës po shkon drejt përmirësimit?

A është e vërtetë se gjendja shëndetësore e Isa Mustafës po shkon drejt përmirësimit?

Lajme
Kreu i LDK’së, Isa Mustafa, ka zgjedhur Gjermaninë që t’i nënshtrohet terapisë pas përkeqësimit të gjendjes së tij shëndetësore. Fillimisht vuante nga gripi sezonal, mirëpo për shkak të trajtimit të vonshëm të tij gjendja e tij shëndetësore nuk gjeti përmirësim në Kosovë, anipse qëndroi për më shumë se një javë në një spital privat në vend. Aktualisht Isa Mustafa gjendet në një qendër rehabilitimi në Gjermani, ku po iu nënshtrohet terapive fizioterapeutike atje.Detaje për gjendjen shëndetësore të Mustafës, ka dhënë ish-këshilltari i tij, Besnik Berisha. Gjendja e Mustafës, sipas tij, po shkon drejt përmirësimit.“Gjendja  është stabile, përmirësimi është evident. Po vazhdon fizioterapia, andaj në ditët në vijim pritet që të intensifikohet fizioteprapia, sepse sipas mjekëve vetëm kjo është e
Aubameyang s’udhëton me skuadër në Berlin, shumë pranë kalimit në Arsenal

Aubameyang s’udhëton me skuadër në Berlin, shumë pranë kalimit në Arsenal

Sport
Hertha e pret në Berlin Dortmundin në kuadër të Bundesligës dhe Aubameyang nuk është përfshirë farë në skuadër, transmeton Express.Kjo do të thotë se transferimi i tij në Arsenal është edhe më afër. Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, sot foli në konferencë për media rreth Aubameyangut dhe tha se atij do t’i përshtatej jeta në Londër. Arsenali synon ta zëvendësojë Alexis Sanchezin, i cili është pranë largimit, me sulmuesin e Bundesligës gjermane. /Express//gazetaexpress/
Ish-agjenti e kritikon ashpër yllin e PSG-së: Ti nuk ekziston për mua

Ish-agjenti e kritikon ashpër yllin e PSG-së: Ti nuk ekziston për mua

Sport
Gjatë një forumi të agjentëve të futbollit të organizuar nga gazeta me bazë në Torino “Tuttosport”, Donato Di Campli, ka diskutuar rreth ish-klientit të tij, Marco Verrattin, dhe mënyrën se si gjerat kishin rrjedhur mes tyre në PSG.Ai ka pohuar se me PSG-në e ka përjetuar përvojën më negative në jetë, transmeton Express. Verratti i prishi marrëdhëniet me Di Camplin dhe e emëroi për agjent Mino Raiolan. Tani, Di Campli thotë se Verratti nuk ekziston më për të. Ai beson se në botën e futbollit nuk ka sinqeritet dhe mirënjohje. “Me PSG-n e kam përjetuar përvojën më negative në jetë. Në futboll nuk ka sinqeritet dhe mirënjohje. Kam pasur mundësinë për ta parë këtë gjë. Kur mendoj për të gjitha gjërat që kanë ndodhur, është çmenduri. Problemi që kisha unë ishte se nuk po luftoja vetëm kundër n
Eksperti i sigurisë Galijaseviq: Vetëm shërbimi inteligjent serb e gjen vrasësin e Ivanoviqit

Eksperti i sigurisë Galijaseviq: Vetëm shërbimi inteligjent serb e gjen vrasësin e Ivanoviqit

Lajme
Dalijaseviq ka thënë për median serbe Tanjug se vetëm shërbimet serbe të sigurisë dhe inteligjencës, si BIA ose Siguria Ushtarake, mund të zbulojnë informacione të rëndësishme në lidhje me vrasjen e Oliver Ivanoviq, transmeton Express. “Hetimi nga shteti i Serbisë do të japë më shumë rezultate se sa ai i Thaçit, Haradinajt, apo Kadri Veselit”, ka thënë eksperti i sigurisë. Oliver Ivanoviq u vra në veri të Mitrovicës mëngjesin e së martës, para selisë së partisë së tij. Varrimi i tij, me kërkesë të familjes, është bërë sot në Beograd./Express//gazetaexpress/
Ronaldinho shkruan mesazh emocionues pas lamtumirës që i dha futbollit

Ronaldinho shkruan mesazh emocionues pas lamtumirës që i dha futbollit

Sport
Vëllai i tij njoftoi në fillim të javës së ish-ylli i Barcelonës dhe Milanit i ka dhënë fund futbollit, transmeton Express.Ndërkohë sot, Ronaldinho e ka publikuar një mesazh lamtumirës në llogarinë e vet zyrtare në Instagram, të cilin mund ta lexoni më poshtë:   Faleminderit Zot që ma dhurove jetën, familjen, miqtë dhe profesionin e parë. Pas gati tri dekadave kushtuar futbollit, po i them lamtumirë ëndrrës sime më të madhe, asaj që m’u bë realitet. Bëra atë që e doja më së shumti profesionalisht për 20 vite dhe 10 tjera si trajnim bazik. E kam jetuar me intensitet këtë ëndërr të fëmijërisë, si dhe çdo moment, udhëtim, fitore, humbje, vlerësim, himnin kombëtar, ecjen në tunel, zhveshtore, hyrjen në fushë, këpucët e futbollit që i përdorja, topat e mirë dhe të këqij, nderimet që i fitova,
Detaje tronditëse nga shtëpia ku u maltretuan 13 fëmijë nga prindërit e tyre

Detaje tronditëse nga shtëpia ku u maltretuan 13 fëmijë nga prindërit e tyre

Lajme
Ata kishin të drejtë që vetëm njëherë brenda ditës të hanin ushqim, si dhe dy herë brenda vitit të laheshin. Fëmijët, mosha e të cilëve varion nga 2 deri në 29-vjeç shpëtuan nga ky tmerr të dielën, kur motra e tyre 17-vjeçare rrezikoi jetën duke u hedhur nga dritarja dhe telefonoi policinë. Ata u gjetën nga policia të lidhur për mobile. Prindërit e tyre, David dhe Louise Trupin u arrestuan menjëherë sapo policia arriti në vendin e ngjarjes. Autoritetet frikësohen për shëndetin e fëmijëve, duke pasur parasysh gjërat e tmerrshme që ju kanë ndodhur gjatë këtyre viteve. Ata thanë se fëmijët ishin nën peshë nga kequshqyerja si dhe shumë të pistë, sepse jetonin në një dhomë të mbushur me urinë. Në anën tjetër, familjarët e tyre shprehen të habitur sepse çdo herë kishin përshtypjen se ata ishin
Kryeministrja serbe bie në gjunjë duke vajtuar mbi varrin e Ivanoviqit

Kryeministrja serbe bie në gjunjë duke vajtuar mbi varrin e Ivanoviqit

Lajme
Brnabiq, pasi i shprehi ngushëllime familjarëve të Ivanoviq, u ulë afër varrit dhe filloi të qajë edhe vetë.Oliver Ivanoviq u vra mëngjesin e të martës para zyrës së tij në Veri të Mitrovicës. Autoritetet kosovare kanë filluar hetimet për ta zbardhur vrasjen e politikanit serb, ndërsa, sipas deklaratës së presidentit serb, Aleksander Vuciq, edhe Serbia po kërkon të përfshihet në hetime. Më poshtë gjeni fotografitë e kryeministres serbe pranë funeralit të Ivanoviqit: /gazetaexpress/
Kryeministri i reagon Nasim Haradinajt që e quajti palaço ambasadorin Delawie

Kryeministri i reagon Nasim Haradinajt që e quajti palaço ambasadorin Delawie

Lajme
Postimi i plotë i kryeministrit në Facebook:Të dashur qytetarë të Republikës së Kosovës ,Në këtë kohë kur Kosova po ballafaqohet me debat të brendshëm rreth Dhomave të Specializuara, gjuha fyese në këtë debat është e dënueshme për këdo.Deklarimet fyese nuk i bëjnë nderë askujt dhe dëmtojnë proceset tona zhvillimore.Fyerja e shprehur publikisht e Z. Nasim Haradinaj është në kundërshtim të plotë me etikën tonë të diskursit publik dhe normat të cilave iu përkushtohemi si qytetarë të Kosovës.I bëj thirrje të gjithëve që të distancohen dhe të përmbahen nga të shprehurit e një fjalori të tillë ndaj kujtdo qoftë.RH/gazetaexpress/
Schweinsteiger nënshkruan kontratë njëvjeçare me Chicago Fire

Schweinsteiger nënshkruan kontratë njëvjeçare me Chicago Fire

Sport
Mesfushori gjerman do të jetë lojtar i klubit amerikan edhe sezonin e ardhshëm, transmeton Express.Schweinsteiger, i cili iu bashkua Chicagos vitin e kaluar nga Manchester Unitedi dhe luajti 24 ndeshje duke shënuar tri gola, ka thënë në një komunikatë se është i vendosur t’i ndihmojë klubit për të fituar trofe. “Jam shumë i lumtur që nënshkrova përsëri me Chicago Fire dhe që do të vazhdojmë atë që kemi nisur më 2017”, ka thënë gjermani. /Express/ /gazetaexpress/
Lekaj: Borxhi 63 milionësh është pretendim i Bechtel & Enka-s, s’kam thënë se do t’i paguajmë

Lekaj: Borxhi 63 milionësh është pretendim i Bechtel & Enka-s, s’kam thënë se do t’i paguajmë

Lajme
Ai tha se segmenti i kësaj autostrade nga Ferizaj e deri në Doganaj, do të përurohet në qershor të këtij viti, ndërsa pjesa tjetër në fund të vitit 2018-të.Po ashtu ministri Lekaj, ka sqaruar edhe njëherë se shuma nga 63 milionë euro, është pretendim i kompanisë “Bechtel & Enka” dhe se ai asnjëherë nuk ka thënë se do të paguhet, duke sqaruar më tej se janë në bisedime me kompaninë për këtë pretendim, që Ministrisë së Infrastrukturës i bie barrë nga qeverisja e kaluar. “Sa u përket 63 milionë eurove të pretenduara nga kompania ‘Bechtel & Enka’, unë e kam sqaruar mjaftë mirë, se ajo nuk i takon periudhës tonë të 100 ditëshit, por i takon periudhës tri vjeçare 2014-16, ku qeverisja paraprake nuk i ka kryer obligimet e veta dhe ka ardhur deri te ky pretendim, por që asnjëherë nuk kam t