Kuriozitete

Kuriozitete te ndryshme nga te gjitha fushat.

Ish-drejtori i Facebook-ut: Ndihem shumë fajtor që isha pjesë e këtij rrjeti social

Ish-drejtori i Facebook-ut: Ndihem shumë fajtor që isha pjesë e këtij rrjeti social

Kuriozitete
Ish-drejtori ekzekutiv i Facebook-ut ka folur për ndikimin e keq të këtij rrjeti social në shoqërinë e botës. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për Chamath Palihapitiya, i cili iu bashkua Facebook-ut në vitin 2007. Siç thuhet më tej, ai ka thënë se ndihet në faj të madh për shkak se ka ndihmuar një kompani të tillë që të ketë rritje. “Unë mendoj se krijuam mjetet të cilat ‘prishën’ mënyrën se si funksionon shoqëria”, ka thënë Palihapitiya, duke këshilluar njerëzit që të përmbahen nga rrjetet sociale. Kritikat e tij nuk u drejtuan vetëm në drejtim të Facebook, por edhe në të gjithë ekosistemin online. “Për shkak të ‘Like’-ve, por edhe mjeteve të tjera që i kemi krijuar nuk ka bashkëpunim, diskurs civil dhe ka më shumë dezinformata. Ky nuk është një problem
Kjo është arsyeja përse nuk duhet të përtypni kurrë çamçakëz para se të bëni seks

Kjo është arsyeja përse nuk duhet të përtypni kurrë çamçakëz para se të bëni seks

Kuriozitete
Sigurisht që të gjithë dëshirojnë të kenë një frymëmarrje të freskët përpara se të kryejnë marrëdhënie intime, por duke qene se jo gjithmonë e kemi me vete furçën dhe pastën e dhëmbëve shpesh zgjdhni të përdorni çamçakëz. Në fakt ky është një gabim i madh të cilin është mirë të mos e bëni më pasi mund të ”shkatërrojë” seksin. Së pari, kur përtypim çamçakëz ethithim më shumë ajër dhe ky veprim fryn barkun. Në fakt gjate përtypjes se çamçakëzit, stomaku mendon se shume shpejt do i shkoje ushqim dhe çliron enzima tretëse. Ndërkohë qe ne çamçakëzin e mbajmë vetëm ne goje dhe kjo shkakton gazra. E ne fakt kush ka dëshirë te lëshojë “gazra” te vogla gjate seksit? Sigurisht qe askush. Nga ana tjetër çamçakëzët kane një arome menteje te forte dhe kjo e fundit frenon testosteronin dhe peng
Shenjat e horoskopit më me fat dhe ato të pafata gjatë vitit 2018

Shenjat e horoskopit më me fat dhe ato të pafata gjatë vitit 2018

Kuriozitete
Cila është shenja që do të jetë më fatlume dhe cila ajo më e pafata e vitit 2018? Lista është hartuar duke pasur parasysh kalimet e përgjithshme të planetit Jupiter (deri në tetor 2017 nga Peshorja te Akrepi), por edhe të Saturnit (për të gjithë 2018 në Bricjap) në 12 shenja. Ja renditja e shenjave nga më fatlumët në më të pafat. Akrepi – 10 yje Gaforrja – 9 yje Peshqit – 8 yje Virgjëresha – 7 yje Shigjetari 6 yje Binjakët – 6 yje. gazetaexpress.com