Roze

Aurela Hoxha nuk njihet me flokët e shkurtra

Aurela Hoxha nuk njihet me flokët e shkurtra

Roze
E fundit që ka vendosur të ndryshojë pamje është modelja Aurela Hoxha. Ajo ka ndarë në rrjetet sociale një foto ku duket me flokët e shkurtuara dhe me modelin që së fundmi është bërë tendencë. Nuk dihet nëse ky është thjesht një stilim apo ajo i ka prerë flokët me të vërtetë. Gjithsesi mund të thuhet se ajo është mjaft sensuale me modeline  ri. /Gazeta Express/ /gazetaexpress/
Alban Ramosaj publikon projektin më të rallë muzikor

Alban Ramosaj publikon projektin më të rallë muzikor

Roze
Kë nga e tij e re 'Ike'  është  mjaft e veçantë deh bën diferencën në mesin e krijimeve muzikore të publikuara deri më tani. Pritet që pas kësaj kënge të ketë dhe dy projekte të tjera, vazhdimësi e së parës. Siç ka treguar vet Ramosaj 'Ike'  është pjesa e parë e triologjisë “Hireath”. /Gazeta Express/ [embedded content]/gazetaexpress/
‘Na e shpife…Balenë’ Fansat fëlliqin Encën pas publikimit të videos provokuese

‘Na e shpife…Balenë’ Fansat fëlliqin Encën pas publikimit të videos provokuese

Roze
Por këtë herë ajo ka hapur zyrtarisht sezonin e verës duke publikuar disa video në plazh. Video që morri më tepër kritika ishte ajo ku Enca tregonte të pasme e saj teksa mbante veshur rroba banjo blu. E krahasuan me balenën blu dhe madje pamjet e shpërndara në Instagramin e këngëtares për një pjesë të fansave të saj u dukën të neveritshme. /Gazeta Express/   <![CDATA[]]>Credit: @ENCA /gazetaexpress/
Kaq provokative dhe seksi nuk e keni parë Fatlumen

Kaq provokative dhe seksi nuk e keni parë Fatlumen

Roze
Përpos këngës dhe këndimit të saj, Fatlumja në fotot e fundit tregon se ajo di të jetë edhe provokuese dhe shumë seksi. Këngëtarja ka pozuar dy foto të këtilla ku shihet se është si në një ekstazë, derisa vazhdon të jetë njëra prej këngëtarëve më të kërkuara në Kosovë, sidomos për dasma dhe ahengje të ndryshme familjare. Fatlumja, kohëve të fundit u bë e njohur edhe me këngën “Plaga e ime” që e ka realizuar në bashkëpunim me Bleron, një këngë kjo që ka arritur të bëhet një hit dhe deri me tani i ka arritur pothuajse dy milionë klikime. /GazetaExpress/ [embedded content]/gazetaexpress/
Rikthim si me magji…Çfarë po ndodh me çiftin e njohur të Big Brother 9

Rikthim si me magji…Çfarë po ndodh me çiftin e njohur të Big Brother 9

Roze
Nga ana tjetër Benard Marashi ka qëndruar shumë indiferent ndaj deklaratave të bëra publike nga Xheni.Së fundmi ish banorja e BB9 ka ndarë në rrjetet socilae disa foto ku tregojnë se ajo vazhdon ta ketë lidhjen me partnerin e saj si një nga kujtimet më të bukura. “Do të mbetesh gjëja më e bukur nga të gjitha gjërat e bukura, së cilës nuk kam ditur t’i jap shpjegim”. ka shkruar Xheni  në një prej postimeve. Më pas vijon me të reja nga horoskopi, i cili i ndez shpresat e një ribashkimi si me magji me një person që ka ndërprerë marrëdhënien. Duket se ende ajo shpreson për të qenë me Benardin dhe me siguri fansat e tyre të shumtë do lumturoheshin. /Gazeta Express//gazetaexpress/
Kjo është vajza pa mbulesë e Naim Tërnavës

Kjo është vajza pa mbulesë e Naim Tërnavës

Roze
E madhja Refiqe, sillet dhe vepron sipas parimeve të fesë por vajza tjetër, Lejla, është krejtësisht ndryshe nga ajo e para.Ajo përveq që nuk mban mbulesë sikurse Refiqja, ka edhe shumë dallime të tjera ndërmjet tyre.Shikoni fotot më poshtë dhe vlerësojeni vetë. /Gazetanewborn/gazetaexpress/
Soni Malaj tregon për marrëdhënien me vjehrrën: Jam me fat që e kam

Soni Malaj tregon për marrëdhënien me vjehrrën: Jam me fat që e kam

Roze
 Pas divorcit me balerinin italian, Soni u vu sërish në qendër të mediave rozë për romancën me Klevin, partnerin e ri që ajo nuk e mbajti gjatë të fshehur nga publiku. Tashmë që marrëdhënia e tyre është konsoliduar, Soni edhe në daljet publike flet pa doreza për raportin me të, por edhe me familjen e tij.Sonte, këngëtarja nuk ka shpëtuar paq as nga fëmijët e Piter Panit, nga të cilët u vu disa herë në siklet, edhe pse i kaloi me shumë sportivitet pyetjet e tyre.Kureshtja që publikun e shoqëron gjithmonë për personazhet e njohur është edhe raporti vjehrrë – nuse, kështu edhe Soni s’mund të bënte përjashtim nga kjo pjesë: “Si shkon me vjehrrën?” ishte pyetja e drejtpërdrejtë për të që iu bë nga fëmijët dhe përgjigjja e këngëtares, me siguri, i ka pëlqyer shumë edhe vjehrrës së saj: “Është fa
Robert Aliaj tregon çfarë bënte për bashkëshorten kur ishte shtatzënë

Robert Aliaj tregon çfarë bënte për bashkëshorten kur ishte shtatzënë

Roze
Berti rrëfeu edhe për disa copëza të jetës private, sidomos kohën kur ka gëzuar statusin e babait. Gala, vajza e tij, erdhi në jetë pas disa viteve diferencë nga Kristi, djali i madh i Robertit. Periudhën  e shtatzënisë së bashkëshortes në atë periudhë, Berti e kujton jo vetëm me nostalgji, por edhe me një ndjesi të ëmbël, njerëzore, që nuk mund të imagjinohet ndryshe në kushtet e një babai model si ai.“I kujtoj si një histori filmi, në fakt, sidomos shtatzëninë e dytë të Mozës. Në atë kohë, ajo vuante nga një hypertension dhe unë, që ta qetësoja, i bëja masazh te këmbët… Por kjo gjë zgjati për plot 8 muaj. Unë them që kjo është njerëzore, por kjo është ajo që jam unë, në fakt. Ndonjëherë i keq, ndonjëherë i mirë…” – tha Berti, por të gjithë e dimë që Berti është gjithmonë më shumë i mirë.
Eli Fara tregon pengun më të madh

Eli Fara tregon pengun më të madh

Roze
Ajo është nënë e një vajze të vetme, e cila gjerësisht komentohet në media. Gjithashtu Eli duket mjaft e hijshme dhe ngjan  si një vajzë e re.Këngëtares i është drejtuar një pyetje nëse do të donte të behej nënë sërish. Përgjigja e saj na ka zbuluar nëj nga pengjet e saj më të mëdha."Ç'të të them", u përgjigj fillimisht Eli duke buzëqeshur. "Djalë apo vajzë e do?", e pyeti Paola."Do doja të bëja një djalë sepse djemtë për nënat janë një mbrojtje shumë e madhe. Më ka mbetur peng një djalë për vete dhe një vëlla për Marinën. /Gazeta Express/ /gazetaexpress/
Eli Fara tregon sakrificën më të madhe që ka bërë për të bijën

Eli Fara tregon sakrificën më të madhe që ka bërë për të bijën

Roze
Mes shumë të tjerave, që e vunë në siklet këngëtaren, fëmijët, natyrisht, nuk ia kursyen as pyetjet për të bijën Marinën.  Vajza e njohur e këngëtares, aq e pëlqyer dhe e komentuar edhe në rrjetet sociale, ka madje edhe më shumë fansa se e ëma: “Sepse është më e bukur se unë” – i përgjigjet kësaj pyetjeje këngëtarja, por pa ia lënë mënjanë Marinës edhe shpirtin e bukur: “Unë e kam kaluar jetën me Marinën, ajo ka një shpirt dhe mendje më të bukur se pamja e saj dhe për këtë jam krenare.”Por cila është sakrifica më e madhe që Eli ka bërë për të bijën, ishte pyetja e radhës nga fëmijët. Natyrisht, ka pasur shumë të tilla thotë ajo, por nëse do ta universalizonte, do të përgjigjej: “Sakrifica më e madhe është që unë ia kushtova jetën asaj” – tha artisja duke u shoqëruar pas kësaj përgjigjeje m