Sport

Formacioni më 11 futbollistë me të kaluar kriminale

Formacioni më 11 futbollistë me të kaluar kriminale

Sport
Marca ka zbuluar 11 lojtarë që kanë thyer ligjin, duke e rrezikuar edhe karrierën.Portier: Bruno Fernandes Ai përfundoi në burg në moshën 22 vjeçare, pasi urdhëroi vrasjen e nënës së djalit të tij.  Mbrojtës i djathtë: Serge Aurier U dënua me dy muaj burg pasi e sulmoi një polic pas një sherri në klubet e natës. Mbrojtës qendre: Ruben Semedo Mbrojtësi i Villarrealit, është dënuar për abuzim dhe tentim vrasje. Mbrojtës qendre: Breno Rodrigues Ai i vëri shtëpisë së tij flakën për të përfituar, ndërsa braziliani u dënua me tri vite e nëntë muaj burg. Mbrojtës i majtë: Alexis Zarate Ai është dënuar me gjashtë vite e gjashtë muaj burg. Mesfushor: Adam Johnson Anglezi është dënuar me gjashtë vit burg për abuzim seksual me një minorene. Mesfushor: Joey Barton Anglezi është dënuar me 74 ditë për
Legjenda e Real Madridit, Raul, licencohet si trajner

Legjenda e Real Madridit, Raul, licencohet si trajner

Sport
Legjenda e Real Madridit, RaulGonzalez thuhet se ka vendosur të bëhet trajner.Sipas gazetës spanjolle “Marca”, Raul do të marrë licencën e tij të trajnerit kur kursi tjetër i elitës i drejtuar nga Federata Spanjollee Futbollit (RFEF) do të zhvillohet në prill. Sapo ta marrë, ai do të udhëheqë ekipin rinor të Madridit, Juvenil B. Ish sulmuesi i Spanjës u kthye në “Santiago Bernabeu” verën e kaluar me një rol si këshilltarë, dhe gazeta vëren se ai do të marrë drejtimin e të rinjëve. Raul shënoi 307 gola sa ishte pjesëe Realit, ku ai fitoi 16 trofe, duke përfshirë gjashtë tituj të La Ligas dhe tre titujt e Champions League./gazetaexpress/
Skriniar bën tifozllëk për Napolin në Seria A

Skriniar bën tifozllëk për Napolin në Seria A

Sport
Mbrojtësi i Interit, Milan Skriniar, bën tifo për Napolin në luftën për Scudetto.Ai dëshiron që Hamsik të fitojë titullin, përcjellë “Lajmi.net”.  “Juventus apo Napoli për Scudetton? Shpresoj që ky i fundit të fitojë atë, sepse këtu luan miku im Hamsik. Do të doja me të vërtetë”, tha Skriniar për Pravda. “Unë duhet të pranoj se unë me të vërtetë e pëlqej Napolin, por e di që nuk do të jetë e lehtë për ta, sepse Juventusi ka karakter të shkëlqyer”, shtoi ai./gazetaexpress/
Messi tregon se kur filloi të marrë injeksione hormonale

Messi tregon se kur filloi të marrë injeksione hormonale

Sport
“Ishte një gjilpërë e vogël, nuk të lëndonte...por unë duhej ta merrja”, ka thënë ai. Ikona e Barcelonës i vogël ishte diagnostifikuar me çrregullim të rritjes se hormoneve. Rezultati ishte se ai duhet të injektohej çdo ditë në këmbë me  nga një gjilpërë. Kjo do të thoshte se edhe shumë para do të shpenzoheshin nga familja e tij për të marrë këtë ilaç. Rreth 1000 funte në muaj. Por, shpejt Messi do të largohej për Barcelonë, në moshën 13 vjeçare, ku klubi do të paguante për shërimin e tij. /GazetaExpress/ /gazetaexpress/
Alisson, portieri që t’i fiton 15 pikë më shumë në vit – më shumë se një sulmues

Alisson, portieri që t’i fiton 15 pikë më shumë në vit – më shumë se një sulmues

Sport
Pas një viti të kaluar në stol, Alisson ka bërë për vete Romën dhe botën e futbollit, vlera e tij është shtatëfishuar tani dhe verdhekuqtë po përgatiten të përballen me merkaton, të ndarë mes kuriozitetit për ofertat që mund të vijnë dhe shqetësimit për mundësinë e largimit të tij.Një që e njeh mirë ambientin dhe rolin është Marco Amelia. Ish-romanisti ka folur për “RMC Sport”: – Real Madrid interesohet për Alisson… “Kyr ke lojtarë të këtij niveli, është normale që klubet e mëdha të interesohen. Janë 3 vite që e njoh dhe që kam besim tek Alisson, do të doja që të qëndronte te Roma për shumë vite dhe të bëhej portieri më i mirë në botë me fanellën verdhekuqe. Real Madrid të vë në vështirësi, sepse përveç parave mund të ofrojnë gjithçka tjetër. Ka shumë rëndësi dëshira e lojtarit. Luan me nj
Lufta me kancerin, ish-trajneri i Sevillës merr lajmin jetësor

Lufta me kancerin, ish-trajneri i Sevillës merr lajmin jetësor

Sport
Ai u diagnostikua me kancer në muajin dhjetor, por u operua me sukses dhe e kaloi sfidën jetësore.“U përballa me sëmundjen me një forcë të madhe në vete dhe mbështetje. Tani dua të kthehem në punë. Sevilla bëri zgjidhjet e saj dhe unë nuk dua të flas për për këtë temp, sepse nëse mendon për të kaluarën atëherë flet gjithmonë për justifikime”, deklaroi Berizzo. “Personalisht kam marrë gjithmonë energji duke menduar për të ardhmen. Tani që jam shëruar dhe jam si gjithë të tjerët jam gati të rikthehem në stol. Mundësisht në La Liga”, shtoi ai./gazetaexpress/
Barcelona drejt thyerjes se rekordit të Arsenalit, nëse fiton La Ligan pa humbje

Barcelona drejt thyerjes se rekordit të Arsenalit, nëse fiton La Ligan pa humbje

Sport
23 fitore, 6 barazime dhe zero humbje, është bilanci në sezonin aktual në ligë i Barcelonës.Ekipi i udhëhequr nga Ernesto Valverde, është përmirësuar dukshëm në aspektin defanziv, duke mos pësuar asnjë humbje deri tani në edicionin 2017/18. Katalanasit e fituan bindshëm ‘El Clasicon’ e parë të sezonit të luajtur në “Santiago Bernabeu”, duke mos u ndalur as nga kampioni aktual i Spanjës, Real Madridi. Barcelona me Messin aktualisht udhëheqin si lider me 11 pikë më shumë se Atletico i vendit të dytë, derisa tani ka gjasat reale që ta kryejë ligën pa asnjë humbje të vetme. Por, sa herë ka ndodhur që një skuadër ta fitojë La Ligan e pamposhtur? Kjo kishte ndodhur në La Liga në sezonin 1929/30, kur Athletic Bilbao ishte shpallur kampion, derisa në vitet e fundit kishte ndodhur në Premier Ligë,
Policia e Kosovës nuk i respektojë rregullat e UEFA në ndeshjen Llapi – Trepça

Policia e Kosovës nuk i respektojë rregullat e UEFA në ndeshjen Llapi – Trepça

Sport
Zyra ligjore e federatës së futbollit ka dhënë sqarimin në lidhje me këtë punë, njofton Klan Kosova.Arianit Ahmeti tha se policia nuk ka të drejtë të futet në fushë sipas rregullave të FIFA-së, UEFA-së dhe ligjeve të federatës së futbollit të Kosovës. Ata mund të intervenojnë vetëm kur këtë gjë ua kërkon delegati i ndeshjes zyrtare. Ahmeti tha se delegati në takimin Llapi – Trepça ’89 nuk ka kërkuar ndihmë nga policia, ku këta të fundit kanë tejkaluar kompetencat e tyre./gazetaexpress/
Sarri: Po japim 101%, por nuk dimë a do na mjaftojë

Sarri: Po japim 101%, por nuk dimë a do na mjaftojë

Sport
Trajneri i Napolit evidentoi se skuadra po jep maksimumin, por pranoi se ndoshta kjo nuk mund të mjaftojë për të fituar titullin.Tani jeni vetëm dy pikë larg Juves. A ju bën më të qetë? Sarri: Ne jemi tërë kohës të qetë. Po jetojmë një moment të jashtëzakonshëm dhe po japim të gjithë 101%, duke filluar nga unë, lojtarët, por edhe tifozët, që po na mbështesin pa masë, ndaj u jam borxhli atyre. Gjithsesi, nuk e di a do mjaftojë kjo, për të mbyllur sezonin në vendin e parë. Juventusi është ende në Kupë dhe Champions. Mendoni se kjo do t’i penalizojë ata? Sarri: Nuk besoj, pasi bardhezinjtë kanë një organikë shumë të gjerë, me dy formacione dhe çdokush atje mund të luajë si titullar. Për më tepër, nuk është hera e parë që Juventusi lufton në të 3 frontet, ndaj kanë fituar edhe eksperiencë ta
Brazili do të shfrytëzojë hapësirat e Tottenhamit para udhëtimit në Botëror

Brazili do të shfrytëzojë hapësirat e Tottenhamit para udhëtimit në Botëror

Sport
Brazili do të përdorë tërë hapësirën e ekipit londinez Tottenham para se të udhëtojë në verë në Botëror. Pesë herë fituesit e Kupës së Botës janë pajtuar që të shfrytëzojnë hapësirën trajnuese të klubit nga Londra Veriore. Brazili do të fillojë aventurën e tyre në Botërorë kundër Zvicrës më 17 qershor. /GazetaExpress/ /gazetaexpress/