Sport

Ronaldo po i “frikësohet” Kane’it – i thotë Perezit ta blejë Hazardin

Ronaldo po i “frikësohet” Kane’it – i thotë Perezit ta blejë Hazardin

Sport
Sipas BBC, Ronaldo i ka thënë presidentit të klubit të Real Madridit që gjatë afatit kalimtar të verës të blejë Eden Hazardin e Chelsea, e jo Harry Kane e Tottenham. Madje, Ronaldo ka shkuar tutje duke thënë se “Los Blancos” nuk kanë nevojë për qendërsulmues, por përveç Hazard të blejnë edhe sulmuesin e Bayern Munichut, Rober Leëandoëski. Në vend të kësaj, Ronaldo beson se Reali duhet të kërkojë të nënshkruajë me një sulmues anësor të klasit të lartë, një lojtar që mund të punojë dhe ta shërbej me topa portugezin. Nga ana tjetër, sipas Don Balon, Ronaldo i ka sugjeruar edhe disa emra të tjerë Perezit për sezonin e ri si: Paulo Dybala (Juventus), Goncalo Guedese (Valencia, në huazim nga PSG) dhe Eden Hazardin (Chelsea), i cili është i preferuari i tij. Ronaldo po argumenton te drejtuesit se
Zyrtare: VAR edhe në Erdivisie

Zyrtare: VAR edhe në Erdivisie

Sport
“Video assistant referees” do të futet në Ligën e Holandës që nga sezoni i ardhshëm, 2018/19.Kjo u vendos unanimisht nga klubet pas një takimi në natën e së hënës. “Ky është një moment unik në futbollin holandez, ku kemi punuar mjaftë kohë”, tha Eric Gudde, drejtori i përgjithshëm i Federatës së Futbollit Holandez. VAR-i gjatë këtij sezoni ishte i kyçur në Serie A, Bundesliga dhe në Kupën FA (Angli)./gazetaexpress/
Grumbullohet Kosova U21, këto janë risitë në skuadër

Grumbullohet Kosova U21, këto janë risitë në skuadër

Sport
Shpresat e Kosovës janë grumbulluar në hotel “International Prishtina” derisa stërvitjen e parë nën drejtimin e trajnerëve, Rafet Prekazi, Erdogan Celina e Naser Prapashtica, e kanë mbajtur sot pasdite në fushën me bari sintetik “Top Football” në Mazgit.Ndonëse nën reshjet e vazhdueshme të shiut futbollistët kanë treguar angazhim maksimal në stërvitje, duke dëshmuar se me padurim i presin këto dy sfida të radhës, sidomos për faktin se do të luajnë para tifozëve të tyre. Në stërvitjen e parë kanë munguar vetëm Ardian Ismajli dhe Florent Hasani, të cilët do t’i bashkohen ekipit që nga stërvitja e nesërme për shkak të obligimeve me klubet e tyre.Stërvitja e radhës mbahet nesër në stadiumin e 2 Korrikut, në orën 13:00, derisa stafi i trajnerëve krahas punës në terren, do të bëjë edhe analizat
Strakosha: Jetoja vetëm për futboll

Strakosha: Jetoja vetëm për futboll

Sport
Strakosha i cili është shndërruar në numrin 1 të portës së Lazio-s rrëfen për fillimet e tij e vështira, ku në çdo moment ka patur mbështetjen e babait, Foto Strakoshës, si edhe të gjithë familjes.Video mesazhi nis me një telefonatë nga i ati, Foto, i cili thotë: “Biri i babit, që të rrëzohesh në atë profesion, nuk është dobësi, por është shtytje që të ngrihesh akoma më i fortë.”- citati i Foto Strakoshës për të birin e tij, Thomas. “Që kur isha i vogël, kisha ëndërr të bëhesha portieri më i fortë në botë. Jetoja vetëm për futbollin. Stërvitesha 3 herë në ditë, për të bërë ëndrrën time realitet. Jam lindur dhe kam jetuar vetëm me një hero në jetën time, dhe ai është babai im, idhulli im, Fotaq Strakosha.” “Mua më quajnë Tomas Strakosha dhe kjo është historia ime. Kisha kuptuar që në fillim
Taipi: Më të mirën në fanellën e Kosovës

Taipi: Më të mirën në fanellën e Kosovës

Sport
Futbollisti i radhës që i është bashkuar Përfaqësueses sonë do të jetë mesfushori nga Lugina e Preshevës, Gjelbrim Taipi.Taipi ka pranuar ftesën e trajnerit  Bernard Challandes, për t’u paraqitur në dy miqësoret e radhës, atë ndaj Madagaskari dhe Burkina Faso. 25 vjeçari përmes një njoftimi në Facebook është deklaruar i lumtur që do të jetë pjesë e Kosovës. “Ju njoftoj, se jam grumbulluar nga përfaqësuesja e Kosovës, për dy ndeshjet e radhës kundër Madagaskar, dhe Burkina Faso. Është një hap shumë i rëndësishëm për karrierën time, shpresoj ta përfaqësoj në mënyrën më të mirë të mundshme, fanellën e përfaqësueses së Kosovës”, ka shkruar Taipi./gazetaexpress/
Aubameyang, ky maniak i makinave të shtrenjta

Aubameyang, ky maniak i makinave të shtrenjta

Sport
Të gjitha këto vetura tashmë janë parkuar para një hoteli luksoz ku është duke qëndruar sulmuesi. Siç, raportojnë mediat angleze ai ka sjell në Londër katër makina të tij, të cilat për momentin kushtojnë deri në 850 mij funte, transmeton GazetaExpress.   Ai ka një Lamborghini Aventador, më vlerë prej 270 mijë funte. Po ashtu Aubameyang ka edhe një Porsche, Ferrari dhe një Range Rover si pjesë të koleksionit të tij. Koleksioni i makinave të Aubameyang Por, kjo nuk është e tëra. Derisa makinat që ai ka për momentin në Londër kanë një çmim të kombinuar, ai ka edhe një koleksion tjetër në Gjermani, makina këto që kalojnë shumën e 2 milionë eurove. Sulmuesi i Gabonit pritet që të akomodohet edhe më shtëpi në Londër derisa në gjashtë paraqitje të tij me Arsenalin këtë sezon ka shënuar tri gol
Për çfarë ka shkuar Dybala në Madrid – Juventus në alarm

Për çfarë ka shkuar Dybala në Madrid – Juventus në alarm

Sport
Ylli i Juventusit, Paulo Dybala është parë në Madrid, së bashku me vëllanë e tij, por edhe një mik.Mediat kanë filluar të spekulojnë për një takim me drejtuesit e Real Madridit. Duke e parë që Gareth Bale po largohet, klubi po interesohet për përforcime si Neymar dhe Dybala. Argjentinasi nuk është grumbulluar nga Jorge Sampaoli dhe ditët e pushimit është duke i shfrytëzuar për të vizituar disa vende.Vizita në Madridi, por edhe në Barcelonë, ka bërë bujë të madhe, ndërsa spekulimet nuk ndalen për kalimin e tij. Ky lajm ka bërë që në ambientin juventin të shqetësohen, pasi Dybala shikohet si një lojtar kryesor./gazetaexpress/
Meywather: Do ta blej Newcastle dhe do ta transferoj Cristiano Ronaldon

Meywather: Do ta blej Newcastle dhe do ta transferoj Cristiano Ronaldon

Sport
Amerikani ka deklaruar se atij i pëlqejnë shumë sporte, ndër të tjera edhe futbolli, ku po mendon të blejë klubin e Newcastle ku aktualisht trajner është Rafa Benitez. Por ëndrra e Meywather vijon me dëshirën për të transferuar te bardhezinjtë yllin e Real Madrid, fituesin e 5 trofeve të Topit të Artë, Cristiano Ronaldo.“Newcastle më pëlqen shumë. Jam gjithmonë i hapur ndaj mundësive të reja biznesi dhe dashuroj të gjitha sported. Në futboll, edhe pse nuk është sporti im, kam shumë kontakte. Cristiano Ronaldo është një miku im prej kohësh, dhe nëse do të vendosja të investoja në Premier League dhe të blija “Magpies”, mbase mund ta bindja atë që të transferohej pikëirsht te ne, për ta mbyllur aty karrierën e tij”, citohet Mayweather te “Sunday Star”. Një lajm që ka ngjallur interesimin e të
Per Mertesacker akuzohet se nuk e “respekton” Arsenalin

Per Mertesacker akuzohet se nuk e “respekton” Arsenalin

Sport
Per Mertesacker është akuzuar që nuk e “respekton”, Arsenalin, Arsene Ëengerin dhe fansat pasi që ai kishte pranuar se më para preferon të rri në publikë se të luaj në fushë. Ish mesfushori i Liverpoolit dhe Gjermanisë, Dietmar Hamann beson se kapiteni 33 vjeçar ka folur më shumë se duhet në një intervistë që dha për gazetën gjermane “Spiegel”. Mbrojtësi kishte ngritur vetullat dhe kishte treguar se “trupi i tij nuk mundet më” dhe kishte thënë se po shikon që të jetë “me në fund i lirë me jetën e tij”, kur ti varë këpucët në fund të sezonit. Pas kësaj ai do të jetë trajner në akademi të Arsenalit, një rol që ai do ta përmbush pjesërisht e jo me orar të plotë, kurse Hamann dyshon në aftësitë e Mertesacker dhe se ai do të jetë një shembull mirë pasi ka lexuar këtë intervistë, transmeton Gaz
Icardi zbulon të ardhmen e tij, lajm i keq për Realin

Icardi zbulon të ardhmen e tij, lajm i keq për Realin

Sport
Me një vështirim nga e kaluara dhe një tjetër nga e ardhmja, Maurito betohet se do të qëndrojë me ngjyrat zikaltër.“Të shënosh është shumë e rëndësishme, por misioni dhe krenaria ime është që jam kapiten i Inter. Jam tifoz i kësaj skuadre që kur isha fëmijë dhe dua të fitojë me këtë fanellë,” – deklaroi Icardi, duke larguar çdo thashetheme nga merkato. “Kam personalitetin për të qenë kapiten i Inter dhe jam krenar për gjithë këtë. Mbi të gjitha jam interist dhe ndihem i tillë,” – shtoi qendërsulmuesi me krenari. Për dashurinë karshi fanellës, ai është i gatshëm të sakrifikojë në fushën e lojës: “Për mua është shumë e rëndësishme të shënojë gola, por jam gati të pranoj në çdo fillim ndeshje fitoren e skuadrës. Pra nëse do të ndërroja fitoren me golat e mi, do ta bëja me kënaqësi.” Më pas, a