Sport

Ronaldo i fiksuar pas Messit, bën shaka me një fëmijë: “Messi është i keq”

Ronaldo i fiksuar pas Messit, bën shaka me një fëmijë: “Messi është i keq”

Sport
Cristiano Ronaldo vazhdon të “ngacmohet” për Lionel Messin. Tani këtë e ka bërë një fëmijë para ndeshjes me Deportivon, ku Real Madridi fitoi 7:1.Në tunel, dëgjohet një fëmijë duke folur dhe që i thotë Ronaldos se është më i miri në botë dhe në atë moment ai e përmend edhe Messin. Duke mos e lënë të flasë shumë, Ronaldo në formë shakaje i thotë të voglit: “I keq”, raporton Gazeta Express. Fëmija: “Për mua ju jeni më i miri eh? në botë dhe Messi është...” Ronaldo: “I keq” Fëmija tjetër: “Më i keqi”. Ronaldo shënoi dy gola kundër Deportivos, duke quar vetëm në gjashtë numrin e finalizimeve deri më tani këtë edicion në La Liga. /Gazeta Express/ /gazetaexpress/
Guardiola e do Asension

Guardiola e do Asension

Sport
22 vjeçari spanjoll, Marco Asensio, shkëlqeu sezonin e kaluar me Real Madridin, duke shënuar gola dhe ndihmuar ekipin e Zinedine Zidane për të triumfuar në La Liga, Champions League, Superkupë të Spanjës etj.Asensio, që sot mbushi 22 vjet, e nisi mbarë edhe këtë sezon, duke shënuar gola mbresëlënës kundër Barcelonës në Superkupë e po ashtu edhe në ndeshjet e para në Ligë. Por, kur tashmë jemi në janar, gjërat kanë ndryshuar krejtësisht. Asensio tani luan vetëm në Kupë dhe Zidane e përdor në rrotacione për t’i pushuar disa lojtarë kryesor, spanjolli nuk është zgjedhja e parë e francezit. Madje nuk ka zënë vend në formacion as në këtë kohë krize për Reali si nga loja e po ashtu edhe për lëndimet e shumta që ka pësuar ekipi në fazën sulmuesi me Bale e Benzema. Aktivizimi i vogël i Asensios ka
Blerja e re e Interit arrin në Milano

Blerja e re e Interit arrin në Milano

Sport
Para ndeshjes me Real Betis, në konferencë për media, Ernesto Valverde tha se Rafinha është lojtar i rëndësishëm për ekipin e tij dhe se do të ndihmojë Barcelonën me prezencën në Camp Nou.Se pse Valverde i tha këto fjalë ende nuk dihet, por Rafinha nuk do të qëndrojë në Barcelonë. Sipas Sky Spor, Di Marzio dhe Sky Calciomercato, Rafinha tashmë ka ateruar në Milano për ta kompletuar transferimin te Interi. Mediat në fjalë kanë publikuar një foto të mesfushorit brazilian, ku është pritur nga tifozë e media të shumta në aeroport. Ai pritet t’i kryejë nesër testet mjekësore, para se të kompletojë transferimin në Itali për 35 milionë euro plus tre të tjera bonuse. Këto para Interi do t’i paguajë në verë, pasi Rafinha është marrë vetëm në formë huazimi deri në fund të edicionit 2017/18. /Gazeta
Milani siguron tjetër fitore në vitin 2018

Milani siguron tjetër fitore në vitin 2018

Sport
Milani e ka nisur mbarë vitin 2018. Pas fitores 1:0 kundër Crotones, para pushimit dimëror, Milani tani ka regjistruar një tjetër triumf, raporton Gazeta Express.Të besuarit e Gennaro Gattusos morën tri pikë shumë të vlefshme, duke triumfuar 1:2 në udhëtim te Cagliari. Të parët në epërsi kaluan vendasit në minutën e tetë përmes Nicolo Barella, por Milani përmbysi shumë shpejtë gjithçka përmes Franck Yannick Kessie që shënoi në minutat 36’ dhe 43’ për rezultatin përfundimtar 2:1, pasi në 45 minutat e fundit nuk u shënua asnjë gol. Në pjesën e dytë, u dhanë dy kartonë të kuq, një për vendasit dhe një për mysafirët. Ricardo Rodriguez për Milanin mori të dytin të verdhë në minutën e 80’të, ndërsa në atë të 88’të, edhe Nicolo Barella, realizuesi i golit për Cagliarin, mori të dytin të verdhë,
Formacionet zyrtare: Inter – Roma

Formacionet zyrtare: Inter – Roma

Sport
Interi dhe Roma do të përballen në “Giuseppe Meazza” nga ora 20:45 në kuadër të xhiros së 21’të në Serie A, raporton Gazeta Express.Interi gjendet në pozitën e katërt me 42 pikë, 12 prapa liderit, Napolit, ndërsa Roma renditet në vendin e pestë me 39 pikë, por që vazhdon ta ketë një ndeshje më pak të zhvilluar. /Gazeta Express/ Inter:Roma: /gazetaexpress/
Formacionet zyrtare: Betis – Barcelona

Formacionet zyrtare: Betis – Barcelona

Sport
Ky website kontrollohet dhe menaxhohet nga Media Works. Të gjitha materialet , përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me të drejta autoriale të Media Works. Materialet janë për shfrytëzimin personal tuajin dhe për qëllime jo-komerciale. Ato nuk mund të kopjohen, riprodhohen, ripublikohen, modifikohen, transmetohen, ose distribuohen në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të Gazetës Express. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë website ose medium tjetër, pa lejen e Gazetës Express, është shkelje e drejtave autoriale dhe është i ndaluar, sipas dispozitave ligjore në fuqi. Digital Marketing Strategies for businesses /gazetaexpress/
Futbolli amerikan bëhet më tërheqës me Julianne Kissinger

Futbolli amerikan bëhet më tërheqës me Julianne Kissinger

Sport
Ky website kontrollohet dhe menaxhohet nga Media Works. Të gjitha materialet , përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me të drejta autoriale të Media Works. Materialet janë për shfrytëzimin personal tuajin dhe për qëllime jo-komerciale. Ato nuk mund të kopjohen, riprodhohen, ripublikohen, modifikohen, transmetohen, ose distribuohen në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të Gazetës Express. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë website ose medium tjetër, pa lejen e Gazetës Express, është shkelje e drejtave autoriale dhe është i ndaluar, sipas dispozitave ligjore në fuqi. Digital Marketing Strategies for businesses /gazetaexpress/
Arda Turan kthehet të luajë dhe shënon supergol

Arda Turan kthehet të luajë dhe shënon supergol

Sport
GazetaExpress E diel, 21 Janar 2018 19:05 <!-- GazetaExpress E diel, 21 Janar 2018 19:05--> ​Nuk ka luajtur asnjë ndeshje në sezonin 2017/18, pasi Valverde nuk i besoi aspak. Por, në ndeshjen e parë te skuadra e re, Istanbul Basaksehir, Turan shënoi gol shumë të bukur, në fitoren 3:0 kundër Bursaspor. Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Data: 21 Janar 2018 19:05 Autori: GazetaExpress /gazetaexpress/
Super aksion i Milanit, shënon sërish Kessie

Super aksion i Milanit, shënon sërish Kessie

Sport
GazetaExpress E diel, 21 Janar 2018 18:44 <!-- GazetaExpress E diel, 21 Janar 2018 18:44--> ​Milani e ka përmbysur rezultatin kundër Cagliarit dhe po fiton 2:1. Franck Kessie ka shënuar sërish për mysafirët. Pak minuta pasi realizoi nga penaltia (36’) për 1:1, ai shënoi për 2:1 në minutën e 43’të. Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Data: 21 Janar 2018 18:44 Autori: GazetaExpress /gazetaexpress/
Reagon Milani, shënon Kessie

Reagon Milani, shënon Kessie

Sport
GazetaExpress E diel, 21 Janar 2018 18:37 <!-- GazetaExpress E diel, 21 Janar 2018 18:37--> Mialni e ka barazuar rezultatin në 1:1 kundër Cagliarit. Golin për mysafirët e shënoi Franck Kessie në minutën e 36’të nga penaltia. Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Data: 21 Janar 2018 18:37 Autori: GazetaExpress /gazetaexpress/