Dështimi i Mourinhos: 350 milionë euro të shpenzuar për t’u eliminuar nga Liga e Kampionëve

Klubi spanjoll dominoi dhe e turpëroi skuadrën e Jose Mourinhos midis Mançesterit, transmeton Express.

“Djajtë e kuq” u rikthye në Ligë të Kampionëve këtë sezon pasi e fitoi Evropa Ligën në sezonin paraprak dhe i kanë shpenzuar 350 milionë euro në dy sezonet e kaluara.

Paul Pogba (105 milionë euro), Henrikh Mkhitaryan (42 milionë euro, megjithëse ai është larguar nga klubi në janar), Eric Bailly (38 milionë euro), Romelu Lukaku (84.7 milionë euro), Nemanja Matic (44.7 milionë euro), Victor Lindelof (35 milionë euro). /Express/

/gazetaexpress/