FIFA publikon renditjen e Kombëtareve, ja ku radhiten Kosova e Shqipëria

FIFA ka publikuar renditjen e re të përfaqësueseve, transmeton zeri.info

Kosova momentalisht zë vendin e 177-të në botë, tre pozita më poshtë sesa në muajin e kaluar.

Ndërsa, kombëtarja shqiptare ka ruajtur vendin e saj në pozitën e 62-të.

Në renditje të përgjithshme Gjermania vazhdon të ruaj vendin e parë, e ndjekur nga Brazili dhe Portugalia./zeri/