Gallas: Chelsea im s’i frikësohej Messit, bashkëlojtarët e dinin se unë mund ta markoja

Chelsea do të luajë sonte në udhëtim kundër Barcelonës në ndeshjen e kthimi, pas barazimit 1-1 në shtëpi në ndeshjen e parë të 1/8 së finales të Ligës së Kampionëve, transmeton Express.

Gjatë kohës së Gallasit në Chelsea, ekipi i tij ishte në gjendje ta shndërronte humbjen 2-1 në ndeshjen e parë në fitore të përgjithshme 5-4 në ndeshjen e kthimit më 2005. Francezi insiston se bashkëlojtarët e tij kurrë nuk ia kanë pasur frikën Barcelonës.

“Në atë kohë ne ishim të fortë. Kur luan për një ekip të fortë, nuk ke nevojë të flasësh për kundërshtarin. E dinim se ishin shumë të mirë, por në zhveshtore nuk flisnim për ta dhe nuk thoshim ‘Oh a e ke parë Messin? Ai është shumë i mirë’”, ka thënë Gallas për Goal.com.

“Apo ‘Oh, jam i brengosur për ty sepse t’i do ta markosh atë, prandaj bëj kujdes’. Jo, jo, sepse secili e dinte se çfarë duhej të bënte. Në atë kohë, unë po e markoja Messin dhe bashkëlojtarët e dinin se unë mund ta bëja punën mirë”, shtoi ai. /Express/  

/gazetaexpress/