Horoskopi Ditor E Hene 8 Janar 2018

Dashi

Dita e sotme do të jetë e ngarkuar për ju pavarësisht se kishit shpresuar që të pushonit. Disa diskutime paraqiten për ju me partnerin ose me miqtë dhe kjo do jua prishë ditën e pushimit, madje nuk do mund të përqendroheni dot dhe s’do i jepni dot zgjidhje problemeve. Nëse nuk jeni të gatshëm të përballoni kritikat, bëni mirë të shmangni takimet gjatë kësaj të heneë.

Demi

Do të jeni më të kuptueshëm me partnerin sot dhe kjo do ju japë mundësinë që të sqaroni shumë shpejt çdolloj mosmarrëveshje që keni pas këto ditë. Beqarët do keni plot mundësi për takime, kështu që duhet ta shfrytëzojnë sa të munden këtë të heneë. Në planin financiar tregoni kujdes.

Binjakët

Dita e sotme nuk do të shkojë edhe aq mirë për ju që jeni në një marrëdhënie. Për shkak edhe të ndonjë debati që mund të lindë me partnerin do të mërziteni dhe e gjitha do t’ju akumulohet në stres. Në planin financiar nuk duhet të veproni gjithmonë me kokën tuaj, bëni mirë të dëgjoni edhe këshillat e familjarëve që të mos hasni probleme.

Gaforrja

Horoskopi ditor sinjalizon kalimin e një Hëne armiqësore që ka të ngjarë të shkatërrojnë optimizmin tuaj. Mos u dekurajoni në vështirësinë e parë. E henea është bërë për t’ja kushtuar dashurisë dhe gjërave të mira që do ju përfshijnë. Sot më në fund për ju mbyllet periudha e keqe që keni kaluar. Në planin financiar tregohuni të matur me shpenzimet dhe do ju jepet mundësia të hiqni edhe diçka mënjanë.

Luani

Një ditë e veçantë është parashikuar nga yjet sot për të gjithë ata që janë në një lidhje. Mundësitë më të mira do të jenë në orët e para të mëngjesit. Dita e sotme do t’ju ofrojë mundësinë e të kuptuarit të gabimeve në të kaluarën dhe të bëni sa më mirë punët aktuale. Me financat tregohuni të matur për të rregulluar situatën.

Virgjëresha

Dita e heneë paraqitet mjaft pozitive për ju sot. Bëhuni bashkë me partnerin tuaj dhe në shoqërinë e njeri-tjetrit kaloni disa momente së bashku. Një hënë romantike ju bën të harroni të gjitha keqkuptimet e së kaluarës dhe dashuria të vihet në qendër të mendimeve tuaja. Në planin financiar do të jeni të suksesshëm.

Peshorja

Këtë të hene ju mund të zgjidhni në mes opsioneve të ndryshme për shpenzimet që do të bëni. Me sa duket ju ka ardhur dita e mirë e financave, shpenzoni për ato që keni kohë që mendoni se ju nevojiten. Në dashuri nuk ka asgjë të re në horizont, kështu që kënaquni me shpenzimet që do investoni në gjërat e reja.

Akrepi

Jeni shenja me fat sot, falë mbështetjes së përbashkët të Hënës, Marsit dhe Jupiterit! Një e hene e bukur ju pret plot me momente të këndshme për t’i ndarë me personin që doni. Kënaqni dëshirat tuaja. Dashuria sot paraqitet në radhë të parë, do keni në duar gjithçka që keni dëshiruar prej kohësh. Edhe për beqarët sot parashikohen ndryshime pozitive në jetën e tyre.

Shigjetari

Ditë e këndshme kjo e sotmja sot për të dashuruarit. Do ndiheni mirë pranë partnerit dhe do dini si t’i shprehni ndjenjat. Kjo gjë do ju bëjë të lumtur të dyve. Për beqarët duket se zhgënjimet e hershme kanë lënë gjurmë të thella, megjithatë sot parashikohen disa takime të rëndësishme. Ndërsa financat do të jenë paksa delikate, duhet të tregoheni të kursyer në shpenzime.

Bricjapi

Ankthi dhe pakënaqësia rri brenda falë kundërshtimit të Hënës dhe Uranit në shenjën tuaj. Megjithatë përqendrohuni në aspektet pozitive, meditoni mbi atë çfarë duhet të bëni për të ndryshuar gjendjen tuaj. Pas një pengese, çdo gjë do të jetë më e lehtë. Dita do t’i kthehet normalitetit. Në planin financiar tregoni kujdes nga Urani i cili do ju shtyjë të shpenzoni më tepër seç duhet.

Ujori

Edhe sot ju do të jeni të mbërthyer në punë, ose në një angazhim të papritur që do ju duhet të ndryshoni planet tuaja për pushim dhe relaksim. Ndjenja juaj e detyrës ja u bën të pamundur që këtë të heneë ta kaloni me familje. Diskutime me partnerin duken në horizont.

Peshqit

Ditë e mbushur me entuziazëm do të jetë kjo e sotmja për të gjithë ata që janë në një lidhje. Marrëdhënia mes jush dhe partnerit do të jetë e kënaqshme. Beqarët do jenë të paqartë për hapat që duhet të hedhin. Financat do të jenë të mira falë menaxhimit të suksesshëm që do të tregoni me shpenzimet.