Ka gol në ndeshjen Shakhtar – Roma

Ka gol në ndeshjen Shakhtar – Roma

Sport
GazetaExpress E mërkurë, 21 Shkurt 2018 21:26 <!-- GazetaExpress E mërkurë, 21 Shkurt 2018 21:26--> Skuadra italiane, Roma ka kaluar në epërsi ndaj Shakhtar në Ligën e Kampionëve, me golin e shënuar nga turku Under në minutën e 41’ Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Data: 21 Shkurt 2018 21:26 Autori: GazetaExpress /gazetaexpress/
Lista Serbe ende s’ka komunikuar me Qeverinë për Demarkacionin

Lista Serbe ende s’ka komunikuar me Qeverinë për Demarkacionin

Lajme
Të paktën, qeveria ende nuk ka pasur ndonjë komunikim me ta, sipas shefit të Grupit Parlamentar të PDK-së, Memli Krasniqi.“Unë jam i çuditur kur më pyesin pse nuk po votojnë serbët kur i kemi shqiptarët që nuk po e votojnë”, ka thënë Krasniqi në Rubikon të KTV'së, duke iu referuar qëndrimit të Vetëvendosjes.Atij i është përgjigjur menjëherë deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, që ka thënë se “Krasniqi po dëshiron ta shpëtojë Hashim Thaçin, ndërsa unë territorin”. Deputeti i Listës Serbe, Igor Simiq, ditë më parë deklaroi se prioritet kryesor i tyre është Asociacioni i komunave me shumicë serbe, ndërsa të tjerat vijnë pas saj, përfshirë edhe demarkacionin. Lista Serbe mungoi sot në mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit ku u caktua që nesër të shqyrtohet projektligji për demarkacion.
Ratifikimi i Demarkacionit do ta forconte sovranitetin e Kosovës, thotë Thaçi

Ratifikimi i Demarkacionit do ta forconte sovranitetin e Kosovës, thotë Thaçi

Lajme
Kreu i vendit, nëpërmjet një shkrimi në Twitter, në anglisht, ka paralajmëruar të mërkurën se votimi i Demarkacionit do të hapte rrugë të reja për kosovarët.Thaçi po ashtu ka thënë se ratifikimi i kësaj marrëveshjeje do ta forconte sovranitetin e vendit. "Nesër pres që të gjithë deputetët në Kuvendin e Kosovës të përqendrohen për t'i mundësuar qytetarëve tanë lirinë e lëvizjes, duke hapur rrugë të reja për studentët tanë dhe duke krijuar mundësi të reja për sipërmarrësit tanë", ka shkruar Thaçi në Twitter. "Votimi për demarkacionin e kufirit është votë për forcimin e integrimit tonë në BE dhe për forcimin e sovranitetit tonë", ka theksuar presidenti kosovar.  Më herët, ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, ka goditur ashpër të gjitha partitë politike në ve
Hoxhaj: I kemi votat e mjaftueshme për ratifikimin e demarkacionit

Hoxhaj: I kemi votat e mjaftueshme për ratifikimin e demarkacionit

Lajme
Hoxhaj nuk e përjashtoi as mundësinë e negociimit me deputetë individualë nga të gjitha partitë politike.Sa i përket Listës Serbe, Hoxhaj shprehu besimin se një pjesë e deputetëve të kësaj partie do ta votojnë marrëveshjen. Ai foli për liberalizimin e vizave, gjë që është kushtëzuar tash e tre vite me ratifikimin e marrëveshjes së demarkacionit. Hoxhaj tregoi një rast personal ku tha se ka shkuar për ngushëllime tek një familje dhe njëri nga familjarët e ka lutur që t’ia sigurojë një vizë për ta vizituar Slloveninë për një çështje shëndetësore. Hoxhaj tregoi se i është dashur personalisht ta lusë ambasadorin e Sllovenisë në Kosovë për t’ia siguruar një vizë qytetarit në fjalë. Me këtë shembull, Hoxhaj tha se lëvizja e lirë e qytetarëve është e drejtë fundamentale e tyre, dhe theksoi se
Haradinaj shkarkon një zëvendësministër

Haradinaj shkarkon një zëvendësministër

Lajme
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka shkarkuar Mustafë Myrtaj, nga pozita e zëvendësministrit të Ministrisë së Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë.Myrtaj ishte emëruar në këtë pozitë më 29 shtator 2017, ndërsa shkaqet e shkarkimit nuk janë bërë të njohura. Haradinaj ka obliguar Ministrinë e Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë për zbatim të vendimit. Të martën, Haradinaj kishte emëruar Artan Berishën zëvendësministër në Ministrinë e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë. /gazetaexpress/
Policia jep detaje për gjuajtjen me armë në Vranjevc

Policia jep detaje për gjuajtjen me armë në Vranjevc

Lajme
“Rreth orës 19:30 policia ka marre informatën për një plagosje me armë zjarri të ndodhur në rrugën "Vëllezërit Fazliu" në Prishtinë. Menjëherë te gjitha njësite policore kanë dalë ne vendin e ngjarjes dhe kanë filluar ndërmarrjen e të gjitha veprimeve të nevojshme hetimore e operative”, ka thënë për Express, Agron Borovci zëdhënës në Policinë e Kosovës.  Ai ka treguar se nga rezultatet e para të veprimeve hetimore policore dyshohet për një person të plagosur nga arma e zjarrit. “Ne te njëjtën kohë policia ka arrestuar një person të dyshuar si dhe ka konfiskuar një arme e cila dyshohet të jetë arma e përdorur në rast. Viktima është transferuar ne QKUK për trajtim mjekësor dhe aktualisht është jashtë rrezikut për jetë". Ndërkaq policia është duke punuar për ndriçimin dhe sqarimin e të gjitha
Reali fiton ndaj Leganes, kthehet në vendin e tretë

Reali fiton ndaj Leganes, kthehet në vendin e tretë

Sport
Skuadra e Zinedine Zidane ka vazhduar me fitore në La Liga, kësaj radhe ndaj Leganes në udhëtim me rezultat 1:3.Vendësit kaluan të parët në epërsi me golin e Bustinza, por mysafirët u përgjigjen me golat e Lucas Vazquez, Casemiro dhe Sergio Ramos. Pas kësaj fitoreje Reali kthehet në vendin e tretë më 48 pikë, 14 më pak se sa Barcelona në vendin e parë. /Express/ /gazetaexpress/
Lindelof dëshiron ta ketë të ardhmen e qartë nga Mourinho

Lindelof dëshiron ta ketë të ardhmen e qartë nga Mourinho

Sport
Qendërmbrojtësi suedez, Victor Lindelof po kalon momente të vështira në Manchester United, që prej transferimit nga Benfica.Ai ka luajtur nga fillimi vetëm në 10 ndeshje në Premierligë, por asnjë që nga 1 janari i këtij viti. Sipas The Sun, suedezi dëshiron që të bisedojë me trajnerin Jose Mourinho para përfundimit të këtij sezoni, në mënyrë që të ketë të qartë të ardhmen e tij. Lindelof në United u transferua verën e kaluar nga Benfica për 35 milionë euro. /Express//gazetaexpress/
Formacionet zyrtare: Sevilla – United

Formacionet zyrtare: Sevilla – United

Sport
Ky website kontrollohet dhe menaxhohet nga Media Works. Të gjitha materialet , përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me të drejta autoriale të Media Works. Materialet janë për shfrytëzimin personal tuajin dhe për qëllime jo-komerciale. Ato nuk mund të kopjohen, riprodhohen, ripublikohen, modifikohen, transmetohen, ose distribuohen në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të Gazetës Express. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë website ose medium tjetër, pa lejen e Gazetës Express, është shkelje e drejtave autoriale dhe është i ndaluar, sipas dispozitave ligjore në fuqi. Digital Marketing Strategies for businesses /gazetaexpress/
Formacionet zyrtare: Shakhtar – Roma

Formacionet zyrtare: Shakhtar – Roma

Sport
Ky website kontrollohet dhe menaxhohet nga Media Works. Të gjitha materialet , përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me të drejta autoriale të Media Works. Materialet janë për shfrytëzimin personal tuajin dhe për qëllime jo-komerciale. Ato nuk mund të kopjohen, riprodhohen, ripublikohen, modifikohen, transmetohen, ose distribuohen në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të Gazetës Express. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë website ose medium tjetër, pa lejen e Gazetës Express, është shkelje e drejtave autoriale dhe është i ndaluar, sipas dispozitave ligjore në fuqi. Digital Marketing Strategies for businesses /gazetaexpress/