‘Na e shpife…Balenë’ Fansat fëlliqin Encën pas publikimit të videos provokuese

‘Na e shpife…Balenë’ Fansat fëlliqin Encën pas publikimit të videos provokuese

Roze
Por këtë herë ajo ka hapur zyrtarisht sezonin e verës duke publikuar disa video në plazh. Video që morri më tepër kritika ishte ajo ku Enca tregonte të pasme e saj teksa mbante veshur rroba banjo blu. E krahasuan me balenën blu dhe madje pamjet e shpërndara në Instagramin e këngëtares për një pjesë të fansave të saj u dukën të neveritshme. /Gazeta Express/   <![CDATA[]]>Credit: @ENCA /gazetaexpress/
Kaq provokative dhe seksi nuk e keni parë Fatlumen

Kaq provokative dhe seksi nuk e keni parë Fatlumen

Roze
Përpos këngës dhe këndimit të saj, Fatlumja në fotot e fundit tregon se ajo di të jetë edhe provokuese dhe shumë seksi. Këngëtarja ka pozuar dy foto të këtilla ku shihet se është si në një ekstazë, derisa vazhdon të jetë njëra prej këngëtarëve më të kërkuara në Kosovë, sidomos për dasma dhe ahengje të ndryshme familjare. Fatlumja, kohëve të fundit u bë e njohur edhe me këngën “Plaga e ime” që e ka realizuar në bashkëpunim me Bleron, një këngë kjo që ka arritur të bëhet një hit dhe deri me tani i ka arritur pothuajse dy milionë klikime. /GazetaExpress/ [embedded content]/gazetaexpress/
Rikthim si me magji…Çfarë po ndodh me çiftin e njohur të Big Brother 9

Rikthim si me magji…Çfarë po ndodh me çiftin e njohur të Big Brother 9

Roze
Nga ana tjetër Benard Marashi ka qëndruar shumë indiferent ndaj deklaratave të bëra publike nga Xheni.Së fundmi ish banorja e BB9 ka ndarë në rrjetet socilae disa foto ku tregojnë se ajo vazhdon ta ketë lidhjen me partnerin e saj si një nga kujtimet më të bukura. “Do të mbetesh gjëja më e bukur nga të gjitha gjërat e bukura, së cilës nuk kam ditur t’i jap shpjegim”. ka shkruar Xheni  në një prej postimeve. Më pas vijon me të reja nga horoskopi, i cili i ndez shpresat e një ribashkimi si me magji me një person që ka ndërprerë marrëdhënien. Duket se ende ajo shpreson për të qenë me Benardin dhe me siguri fansat e tyre të shumtë do lumturoheshin. /Gazeta Express//gazetaexpress/
Bëhet transplanti i parë në botë i organit gjenital mashkullor

Bëhet transplanti i parë në botë i organit gjenital mashkullor

Shendeti
Transplantimi më i plotë i penisit në botë ndodhi në Spitalin ‘Johns Hopkins’ në fund të marsit dhe deri më tani, duket i suksesshëm.Pacienti emri i të cilit nuk është cekur është duke ecur dhe duket të jetë në gjendje të dalë nga spitali këtë javë.Ky është transplantimi i katërt i suksesshëm i penisit në botë deri më tani, ka thënë Richard Redett, drejtor klinik i programit të transplantimit gjenitourinar Johns Hopkins. Por është hera e parë që mjekët kanë transplantuar një zonë kaq të madhe të trupit-duke përfshirë një pjesë të barkut të poshtëm, të gjithë pensionit, nga një donator i vdekur.Mjekët së shpejti do të dinë nëse pacienti mund të urinojë përmes penisit, por rikthimi i ndjesisë do të zgjasë më shumë, ndoshta rreth gjashtë muaj.Këmbët e pacientit, John Hopkins, penisi, pjesa e
Ja si të ulni presionin e lartë të gjakut për 5 minuta

Ja si të ulni presionin e lartë të gjakut për 5 minuta

Shendeti
Sëmundja mund të shërohet shpejt, duke stimuluar qarkullimin e gjakut dhe zakonisht, kjo arrihet nga masazhimi i pikave të caktuara.Ka 3 pika të cilat mund të na ndihmojnë për të ulur presionin e gjakut.Pika 1: Këtë pikë mund të gjeni në skajin e veshit. Vetëm përdorni gishtat për të bërë lëvizje të buta rreth kësaj pike. Duhet të përsërisni procedurën 10 herë, nga të dyja anët e fytyrës. Pika 2: Ju mund të gjeni këtë zonë nga veshi në drejtim të qafës. Duhet të masazhoni këtë vend me majë të gishtave për 1 minutë. Ushtroni presion në vend, por sigurohuni të mos e lëndoni. E kryeni këtë procedurë në drejtim të kundërt të akrepave të orës ose në drejtim të akrepave të orës. Pika 3: Linja fillon nga fytyra, afërsisht në lartësi me llapën e veshit dhe shtrihet drejt hundës. Duke përdorur gish
Haradinaj kërkoi mbështetjen e Kroacisë në shtimin e njohjeve të Kosovës

Haradinaj kërkoi mbështetjen e Kroacisë në shtimin e njohjeve të Kosovës

Lajme
“Duke marr për bazë shembullin kroat të  integrimeve, Kosova mund të nxjerrë përvojat më të mira në procesin e integrimeve dhe në këtë frymë ne do të bashkëpunojmë ngushtë me Kroacinë, në përafrimin me familjen evropiane dhe me NATO-n”, tha Kryeministri Haradinaj, duke shtuar se Republika e Kroacisë ka dhënë mbështetje të fuqishme për Kosovën në rrugën e forcimit dhe konsolidimit të shtetësisë dhe për këtë populli dhe Qeveria e Kosovës janë mirënjohës.Kryeministri Haradinaj kërkoi mbështetjen e Kroacisë për Kosovën edhe më tutje në shtimin e numrit të njohjeve, anëtarësimin në strukturat euro-atlantike dhe në organizata ndërkombëtare.  “Homologut tim, Andrej Plenkovic, i kërkova mbështetjen kroate për zhvillimin ekonomik si dhe për anëtarësim në institucionet ndërkombëtare të vendit tonë.
Dushan Janjiq: Gjyshi i Ramush Haradinajt është i varrosur në Beograd

Dushan Janjiq: Gjyshi i Ramush Haradinajt është i varrosur në Beograd

Lajme
Janjiq, në emisionin ku ka marrë pjesë edhe kreu i radikalëve Vojisllav Sheshel, ka thënë se gjyshi i Ramush Haradinajt është i varrosur në Beograd, në varrezat e myslimaënëve.„Gjyshi i tij ka vdekur në Beograd, është i varrosur në varrezat e myslimanëve afër, beogradit të ri. Ai ka qenë i afërt me mbretërinë. Është një familje që e ka pasur vendin e saj në Mbretërinë e Jugosllavisë“ ka thënë Janjiq. Ndërsa, Janjiq ka thënë se edhe gjyshi i tij është i varrosur në Kosovë dhe se këtë cështje e ka biseduar me Haradinaj i cili sipas Janjiq ka dashur t'i tërheq eshtrat e gjyshit nga Beogradi. „Gjyshi im ka qenë oficer i xhandarmërisë dhe është i varrosur afër Manastirit të Deçanit dhe unë kam pyetur rreth procedurës se nuk e kam ditur . Ai ka dashur t'i tërheq eshtrat e gjyshit të tij ...Unë k
Gjendet i vdekur një person në një hotel në Prishtinë

Gjendet i vdekur një person në një hotel në Prishtinë

Lajme
Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Agron Burovci, e ka konfirmuar lajmin për Gazetën Express, por pa dhënë detaje të tjera.Vdekja e këtij personi ka ndodhur sot rreth orës 13:00 në lagjen Velania të Prishtinës, dhe policia po e cilëson rastin si "vdekje e dyshimtë". "Janë rrethana që po hetohen nga policia por se tani jemi në një fazë fillestare ku po punohet për t'u sqaruar ato", tha Burovci për Express. Por, burime të Expressit bëjnë të ditur se personi në fjalë është 70-vjeçar dhe ka vdekur në një hotel të kësaj lagjeje. I njëjti burim thotë se ai ishte i shoqëruar me një femër, e cila pas vdekjes së 70-vjeçarit, ka ikur në drejtim të panjohur./Express//gazetaexpress/
Hoxha i Kaçanikut e quan Naim Tërnavën kukull, ia përmend disa gabime të rënda

Hoxha i Kaçanikut e quan Naim Tërnavën kukull, ia përmend disa gabime të rënda

Lajme
Përmes një shkrimi të publikuar në rrjetin social, Vërbani ka thënë se Tërnava nuk është i denjë për postin që mban dhe nuk plotëson kushtet e myftisë siç parashihet në islam.Më tej, Verbani thotë se Tërnava nuk ka hezituar të jap fetva për disa çështje, por ka hezituar të përgjigjet për shumë çështje aktuale nga frika se mos bëhet “bum mediatik”.“I ashtuquajturi mufti Tërnava nuk frikohet nga askush siç ai e thotë me gojën plotë te nëpunësit e BIK-ut por i frikohet “Bumit mediatik” sepse ja përcjellin fjalët e sipas tij do ta etiketojnë me termin ekstremizëm kështu që edhe çdo fetva e tij do të ishte në qendër të vëmendjes”, ka shkruar ai. Shkrimi i plotë:MUFTIU “KUKULL”Institucioni mufti nuk është institucion posti, por është institucion shkencor. Në islam, ky institucion, është instituc
​Kryeprokurori i Gjakovës: Art Kurti herën e fundit u pa në një festë me shoqëri 

​Kryeprokurori i Gjakovës: Art Kurti herën e fundit u pa në një festë me shoqëri 

Lajme
Këto informacione i ka konfirmuar për Gazetën Express kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Gjakovës, Ali Selimaj. “Veturën mbrëmë ia ka dhënë një shok i vëllait të tij. Pas marrjes së veturës Arti nuk i është përgjigjur më thirrjeve telefonike të familjes së tij”, tregoi kryeprokurori gjakovar. Ai shtoi se kanë intervistuar personin, në veturën e të cilës dyshohet se u vetëvra këshilltari i kryetarit të Komunës së Gjakovës.  “Ne sot gjatë ditës e kemi intervistuar shokun që ia ja ka dhënë veturën”, tregoi Salimaj.  Sipas tij, arma e cila është gjetur pranë turpit të pajetë të aktorit të njohur nga Gjakovë ka qenë e paregjistruar dhe pa leje. “Në vendin e ngjarjes kemi gjetur një plumb, me të cilin dyshohet se është kryer vrasja dhe revolja. Arma është gjetur pranë trupit të pajetë të v