Kërcënohet gjyqtari Beqir Kalludra, arrestohen dy të dyshuar

Kërcënohet gjyqtari Beqir Kalludra, arrestohen dy të dyshuar

Lajme
Gjykatësi Beqir Kalludra është kërcënuar sot në një restorant afër Pallatit të Drejtësisë, gjatë kohës së pauzës. Dyshohet se gjykatësi Kalludra është kanosur me fjalë kërcënuese dhe hakmarrëse nga dy persona. Kërcënimi dyshohet se Kalludrës i erdhi si pasojë e një dënimi të cilin e kishte shqiptuar të mërkurën kundrejt tre të akuzuarve për grabitje në shumën prej 5300 eurove. Tre të akuzuarit u dënuan në total me 16 vjet e gjysmë. Të arrestuarit dyshohen se janë familjarët e njërit nga tre të dënuarit e djeshëm. Lajmin për KALLXO e konfirmoi zyrtarja për informim e stacionit policor, Florie Ahmeti. “AG.H 96 dhe A.H. 1974 janë arrestuar për veprën penale kanosje të një gjykatësi që ka ndodhur rreth orës 12:50”, tha Ahmeti. Gjykatësi Kalludra, të mërkurën i shqiptoi Kas
Një aktore e guximshme e cila nuk ka frikë të zhvishet as para kamerës (Foto)

Një aktore e guximshme e cila nuk ka frikë të zhvishet as para kamerës (Foto)

Roze
Femër me shumë karakter, e sinqertë dhe mjaft e ashpër kur ndodhin padrejtësitë, të tria këto tipare i gëzon aktorja Arjola Demiri edhe jashtë rolit të saj në serialin ‘O sa mirë’ si Xhbanja nga Tropoja. Ajo së shpejti do të vije me të reja nga karriera e saj, ndërsa në intervistën realizuar për gazetën “Zëri”, tregon se fansat e saj shumë shpejt kanë mundësinë të shohin në një shou televiziv më ndryshe se sa që janë mësuar zakonisht ta shohin e po ashtu edhe në një projekt filmik, në të cilin Arjola do të shfaqet thuajse toples. Ndër të tjera Arjola flet edhe për fëmijët e saj, e po ashtu tregon së a është në ndonjë lidhje dashurie apo jo? Zëri: Tash e sa kohë keni filluar të merreni me aktrim? Arjola Demiri: Me aktrimin kam filluar shumë herët, kam qenë rreth 11 vjeçe kur kam f
KURTI: KALLUDRA DHE HOXHA PO BËJNË GARA KUSH PO E PERSEKUTON VV-NË MA SHUMË

KURTI: KALLUDRA DHE HOXHA PO BËJNË GARA KUSH PO E PERSEKUTON VV-NË MA SHUMË

Lajme
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje njëkohësisht kandidati për kryetar të kësaj partie, Albin Kurti ka folur pas lirimit nga paraburgimi. Kurti në një prononcim të shkurt për KP ka akuzuar gjyqtarin e rastit Beqir Kalludra, madje sipas tij gjyqtari Kalludra është duke bërë gara me prokurorin special, Sylë Hoxhën se kush po e persekutojnë Vetëvendosjen më shumë, shkruan Insajderi. “Me 3 janar do të jepet vendimi, por më shumë se proces gjykimi, ka qenë proces paragjykimi ne nuk mund ta parashikojmë një gjyqtar si puna e Kalludrës i cili me aq shumë zell e ka ndjekur persekutimin e Lëvizjes Vetëvendosje duke bërë gara me Syl Hoxhen për të bërë gara cili është më i ashpër kundër nesh”, ka thënë Kurti./Insajderi.com
“Xhesika” e “Xhakarta” në garë për të pasmet bombastike

“Xhesika” e “Xhakarta” në garë për të pasmet bombastike

Roze
Ato kanë shumë të përbashkëta. Nga dy modele jo shumë të njohura për publikun, ato arritën të bëhen ndër më të komentuarat në mediet rozë, transmeton Gazeta Express. Bëhet fjalë për dy bukuroshet seksi Arta Nitaj e Arta Elezaj të cilat me rolet e tyre në serialin komik “O sa mirë”, morën gjithë vëmendjen e medieve dhe publikut. Njëra si “Xhesika” e tjetra si “Xhakarta”, arritën të rrëmbejnë zemrat e shumë fansave. Mirëpo, të dy aktoret njihet edhe për format e tyre bombastike. E së fundmi ato duken se po i bëjnë njëra-tjetrën konkurrencë me të pasmet e tyre. Këto fotografi e dëshmojnë më së miri. Se cila duket më seksi vlerësojeni vetë./Gazeta Express/

Ekskluzive: Kjo është e vërteta për shtatzëninë e Qëndresës

Roze
Vetëm pak muaj më parë ata kurorëzuan dashurinë e tyre me martesë. Gjithçka ishte si në përralla, madje për shumë gjatë do të mbahet mend si njëra ndër dasmat më të bukura të vitit, transmeton Gazeta Express. Bëhet fjalë për një nga çiftet më të famshëm në mediet rozë, moderatorin e njohur Labinot Gashi-Labi dhe bashkëshorten e tij Qendresa Bajramin. Por, përvec dasmës çifti ka kohë që është komentuar se së shpejti do të bëhen prindër, ndonëse deri më tani asgjë nuk ishte e sigurt. Mirëpo, Express mëson nga një burim shumë i afërt me çiftin se Qendresa nuk është shtatzënë dhe se të gjitha lajmet për këtë kanë qenë të pavërteta. Kujtojmë se dasma e Labit dhe Qendresës ishte më e veçantat për këtë vit. Për herë të parë në Kosovë, Labi ndërron traditën e marrjes së nuses me vet
Leonora Jakupi flet për ‘sulmin’ ndaj Kacit –

Leonora Jakupi flet për ‘sulmin’ ndaj Kacit –

Roze
Me punën e tij të palodhshme dhe perfekte, ai ka arritur të bëhet një nga frizerët më të famshëm në vend. Bëhet fjalë për Kaci Lleshin i cili rregullon yjet më të famshme në vend, transmeton Gazeta Express. Por, së fundmi Kacit i ka ndodhur diçka jo e mirë. Dikush ka hakuar llogarinë e tij në Instagram. Lajmin e ka bërë të ditur këngëtarja Leonora Jakupi përmes një postimi që ka bërë në llogarinë e saj në Instastory. Ajo ka treguar se Kacit i është hakua instagrami dhe ka kërkuar që ta ndjekin në llogarinë e tij të re. “Kacit i eshte haku instagrami ndiqeni ne te riun @kaci_lleshi”, ishte mbishkrimi që ka bërë Leonora. Se kush ia bëri këtë Kacit, kjo mbetët të shihet./Gazeta Express/
Albin Kurti flet pas lirimit nga paraburgimi, e pranon se ka mospajtime në Vetëvendosje (Video)

Albin Kurti flet pas lirimit nga paraburgimi, e pranon se ka mospajtime në Vetëvendosje (Video)

Lajme
eputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka folur menjëherë pas lirimit nga Qendra e Paraburgimit në Lipjan. Në një prononcim të shkurtër për KALLXO.com, Kurti që së fundi edhe zyrtarisht shpalli kandidaturën për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje shpreson të ketë kundërkandidat për të parin e VV-së. I pyetur nëse mund të jetë kundërkandidat Dardan Molliqajn dhe nëse e vlerëson të denjë, Kurti refuzoi të flasë për Molliqajn, por tha që të drejtë kandidimi ka çdo aktivist i kësaj partie. Ai e pranoi se ka mospajtime në Lëvizjen Vetëvendosje. “Është e vërtetë që kemi pasur e kemi mospajtime në Lëvizjen Vetëvendosje por me dialog, me demokraci e me durim do t’i trajtojmë e do ti kalojmë këto mospajtime”, tha Kurti. Derisa Kurti ndodhej në paraburgim, Aida Dërguti e ofendoi atë
Një fanse lëndon vetën për shkak të “Xhesikës”, ky është reagimi i aktores (Foto)

Një fanse lëndon vetën për shkak të “Xhesikës”, ky është reagimi i aktores (Foto)

Roze
Arta Nitaj padyshim se është njëra ndër aktoret më të komentuara në vend. Me rolin e saj si “Xhesika” në serialin komik “O sa mirë”, Arta arriti të bëjë për vete shumë fansa, transmeton Gazeta Express. Nganjëherë kur aq shumë e do dikë, mund të bësh gjëra edhe që lëndon vetën. Një gjë e tillë ka ndodhur edhe me një fans të Artës e cila ka ardhur deri në atë pikë duke shkruar emrin e Artës në dorën e saj. “Ooo dora pom djegg Po nejse gjithqka per ty shpirt ma shum smujta me vazhduu se teper um dhimkee te duaa shum jet ma shum se gjithqka tjeter qitash ke me kuptu pernime qe tduu shum love youu the best girl in my life”, kishte lënë mbishkrim një fans i flaktë i saj. Mirëpo, ajo kishte kontaktuar me Artën e cila e ka lutur që mos të bëjë edhe njëherë diçka të tillë. “Loqk tlut
Me tharëse flokësh e xhaketë xixëlluese qytetarë ndalin veturat me shpejtësi të madhe

Me tharëse flokësh e xhaketë xixëlluese qytetarë ndalin veturat me shpejtësi të madhe

Bote
Fshatarët të veshur me një xhaketë fluoreshente dhe me tharëse të flokëve të drejtuar nga veturat për t’u dukur sikurse polic, për të shtyrë veturat që të ndalin shpejtësinë në Moray të Skocisë, transmeton koha.net. Vendasit e Hopeman druhen se dikush mund të lëndohet seriozisht apo të vritet nga shoferët që vozisin me shpejtësi të madhe në këtë zonë. Për shkak se vetura në zonën e fshatit po kalojnë me shpejtësi mbi 100 kilometra në orë, ata po përdorin këtë strategji. Vendasit, përfshirë edhe fëmijët, tani po përdorin tharëse flokësh për të ‘mashtruar’ ata, dhe për t’i shtyrë që të ndalin shpejtësinë. - KOHA.net
Pse nuk duhet të përgjigjeni kur dikush i panjohshëm ju telefonon dhe ju pyet “A po më dëgjoni”

Pse nuk duhet të përgjigjeni kur dikush i panjohshëm ju telefonon dhe ju pyet “A po më dëgjoni”

Bote
Pse nuk duhet të përgjigjeni kur dikush i panjohshëm ju telefonon dhe ju pyet “A po më dëgjoni” Telefonatat nga të panjohshmit sigurisht kurrë nuk janë të mirëpritura, por nëse ndonjëri nga ta ju pyet “A po më dëgjoni”, ju duhet ta mbyllni atë menjëherë, transmeton koha.net. Dhe kjo për një arsye të rëndësishme, pasi është një skemë me përmasa të mëdha që është duke ndodhur kohëve të fundit pothuajse në të gjithë botë, ndërsa në Amerikë ka marrë përmasa të mëdha, e cila vë në rrezik të madh viktimat. Sipas Daily Mail, njerëzit që bëjnë këtë skemë i shtyejnë njerëzit që gjatë telefonatës të përgjigjen me “Po”. Pastaj përgjigjen e tyre e përdorin për kontrata verbale. Ata regjistrojnë përgjigjen “Po” të viktimave dhe e editojnë atë dhe e fusin në një kontratë verbale, me të cilën ata past